Žinios. Šiandien numatytas pirmasis kitų metų valstybės biudžeto svarstymas Seime

Šiandien parlamentarai turėtų apsispręsti, ar pritarti Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjerus. Kandidatūrą praėjusią savaitę pateikė prezidentas Gitanas Nausėda, po to Šimonytė susitiko su visomis Seimo frakcijomis, Seimo posėdyje jos išsakys išvadas. Praėjusią savaitę koronavirusui išplitus liberalų frakcijoje, izoliuojasi visi 13 jos narių. Dėl to, kad dalis valdančiosios daugumos negalės dalyvauti posėdyje, gali būti sudėtingiau surinkti balsus, reikalingus balsuojant dėl Šimonytės kandidatūros į premjerus.

Šiandien numatytas pirmasis kitų metų valstybės biudžeto svarstymas Seime. Paprastai per pirmą svarstymą Seime pozicijas išsako frakcijų ir komitetų atstovai, atskiri parlamentarai, o Biudžeto ir finansų komiteto vadovas informuoja, kiek ir kam lėšų siūloma Vyriausybei rasti papildomai.

Po penkių savaičių pertraukos vakar Barselonoje ir kitur Katalonijoje vėl atidaryti barai ir restoranai, nors komendanto valanda lieka galioti. Kitur Europoje daugėjant naujų koronaviruso atvejų, ribojimai griežtinami.

Akademijos bendruomenė Kauno rajone atidaro parduotuvę, kurioje prekiaus vietos gamintojų produkcija, o dalis pelno bus skIriama bendruomenės poreikiams.

Pradėti Bakingamo rūmų Paveikslų galerijos renovacijos darbai. Paveikslų galerijoje karalienė Elžbieta II-oji rengia valstybinių vizitų priėmimus, čia laikoma vertinga Europos senųjų meistrų kolekcija, tarp jų – Kanaleto, Jano Vermejerio ir Rembrandto darbai. Paveikslai nuo galerijos sienų nukabinti pirmą kartą per 45 metus.

Orai. Sportas.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau