Labas rytas, Lietuva I d. Keramikę kūrybai įkvepia Šiaurė – lietuvišką vasarą galėtų bet kada išmainyti į žiemą

LRT TELEVIZIJOS l-osios laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalies eteryje – paskutinis lapkričio antradienis, kurį ryte kartu su žiūrovais pasitiko Ugnė Siparė ir Modestas Naudžius. Po tradicinės spaudos apžvalgos – išsamiau apie laidos temas.

Keramikę kūrybai įkvepia Šiaurė. Kai kalbame apie pasiilgtas keliones, daugybė žmonių vardija šiltų kraštų pavadinimus. Tik ne šio reportažo herojė. Keramikę Agnę Granickienę įkvepia Šiaurės šalys, ji yra gyvenusi saloje Arkties vandenyne. Apie neįprastus pasirinkimus ir grįžimą į Lietuvą pasakoja kolegė Ieva Žigaitė.

Išbandymai kačių kavinėms. Kaip karantiną išgyvena katės? Turinčios šeimininkus dabar džiaugiasi dažniau matydamos juos namuose, tačiau kačių kavinėse gyvenančios keturkojės liko be dėmesio, kurio sulaukdavo iš lankytojų. Kai kurios įstaigos buvo priverstos perorganizuoti veiklą, kitos tikisi sulaukti žmonių paramos.

Nėščiųjų priežiūra per karantiną. Lietuvoje tęsiantis karantinui ir prastai COVID-19 situacijai, pasigirsta atvejų, kai šiuo virusu užsikrečia ir nėščios moterys. Sveikos nėščiosios laukti negali – karantinas nėra ribojimas, dėl kurio būtų galima atidėti vizitus pas gydytojus, todėl jų priežiūra šiuo metu yra itin svarbi. Apie konsultacijas ir ar turėtų specialiai labiau saugotis nėščiosios – pokalbis su gydytoja akušere ginekologe Agne Tarvydiene.

Proveržis kuriant COVID-19 vakciną. Oksfordo universiteto ir farmacijos bendrovės „AstraZeneca“ kuriama vakcina nuo viruso SARS-CoV-2 sukeliamos ligos COVID-19 per jos bandymus pademonstravo gerus rezultatus: veiksmingumas - apie 70 procentų. Tai jau trečioji mokslininkų komanda, pranešusi COVID-19 vakcinos paskutinių stadijų testavimo rezultatus. „Pfizer“ ir „Biontech“ bei „Moderna“ praėjusią savaitę paskelbė, kad jų vakcinų veiksmingumas beveik 95 procentai. Kaip reikėtų vertinti visas šias naujienas – pokalbyje su Santaros klinikų gydytoju hematologu Valdu Pečeliūnu.

Savanorystė – dovana sau. Dovanoti laiko kitiems – tai yra gražiausias dalykas, kurį galima padaryti savanoriaujant. Kaip karantinas pakeitė savanorystę ir kodėl apie ją vertėtų susimąstyti kiekvienam? Atsakymai – reportaže.

I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Modestų Naudžiumi.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau