Vienkartinė planeta. Jauni klimato aktyvistai ir mokykla

Vienkartinė planeta

2020.11.23 16:30

Vienkartinė planeta. Jauni klimato aktyvistai ir mokykla

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vis daugiau jaunų žmonių jaučia susirūpinimą dėl Žemės ir savo ateities, mat mokslininkai perspėja, kad jei nekeisime savo gyvenimo būdo, negrįžtami pokyčiai planetoje prasidės jau 2030-aisiais. Judėjimas „Fridays for Future“ („Penktadieniai už ateitį“) paskatino veikti nedelsiant: protestuoti, nešvaistyti, šviestis ir šviesti kitus.

Kai protestus sustabdė pandemija, jaunieji klimato aktyvistai pasidarė mažiau matomi, tačiau veikti nenustojo. Penkiolikmetė Ugnė iš Panevėžio parašė laišką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, surengė internetinę moksleivių apklausą apie mokyklų aktyvumą klimato krizės klausimais, o Ūla iš Šakių rajono savo mokyklos lentoje pakabino straipsnį apie vienkartinių kaukių žalą vandenynams.

Šios moksleivės pasižymi įspūdingomis žiniomis apie klimato krizę, iškalba, drąsa veikti ir kelia... savotišką iššūkį švietimo sistemai.

Autorė Inga Janiulytė-Temporin

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.