Labas rytas, Lietuva I d. Minima Lietuvos kariuomenės diena – kada ir kaip ji atsirado?

Istorija mena, kad 1918 metų vasario 16 dieną paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Šiandien, minint Lietuvos kariuomenės dieną, kviečiame nusikelti į gerokai senesnius laikus ir kartu su archeologais pasižiūrėti į jų radinius, kai valstybės dar nebuvo, o lietuviai jau ėjo į mūšį. Beje, viduramžių kronininkai lietuvius įvardijo „kietasprande ir kariauti pratusia tauta“.

Pirmadienis – puiki diena pradėti sportuoti. Šį kartą Alanas Dzeranovas demonstruoja pratimus, padėsiančius stiprinti nugarą.

Ugnis gali būti visokia – jaukiai rusenanti židinyje arba negailestingai naikinanti. Tačiau suvaldyta šokiu ir įprasminta muzika ji gali tapti ir atskira meno rūšimi, apie kurią daugiau – reportaže.

Skolos karantino metu, atrodo, įprastai tik auga ir didėja. Kaip susitvarkyti su savo skolomis, kiek jas galima atidėti? Apie visa tai kalbamės su advokate Laura Augyte-Kamarauskiene.

Šiandien minima Lietuvos kariuomenės diena ir rubrikoje „Ryto piniginė“ – pokalbis būtent apie tai. Žiniose vis tenka girdėti apie kariuomenės pirkinius, tačiau kokią įtaką kariuomenė turi ekonomikai? Visa tai aptariame su LRT žurnaliste Jurgita Čeponyte.

Veikiausiai virtuvė per karantiną daugeliui tapo pagrindine ar dažniausiai lankoma namų vieta. Šįkart iš arčiau pažvelkime į maisto suvartojimą ir švaistymą. Šioje statistikoje Lietuva tikrai nežiba. Kaip gyventi ir valgyti tvariau? Tokios mitybos principus mums primena maisto tinklaraštininkė Paulė Tamašauskaitė.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau