Lietuvos diena. Kaip karantino reikalavimų laikomės prekybos centruose?

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatytas didžiausias COVID-19 skaičius nuo pandemijos pradžios–2307 naujų atvejų, mirė 12 žmonių.

Kaip karantino reikalavimų laikomasi prekybos centruose, domisi Giedrė Trapikaitė. Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė svarsto, ar reiktų riboti parduotuvių darbą.

Didžiojo Dvidešimtuko lyderiai šiandien ketina pasirašyti įsipareigojimą sumokėti už teisingą bandymų, vakcinų ir vaistų nuo COVID-19 paskirstymą visame pasaulyje. Komentuoja Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala.

Kaip bibliotekos tampa dar labiau atviros autizmo spektro sutrikimą turintiems žmonėms, pasakoja Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos direktorius Bronius Maskuliūnas.

Praėjo 100 metų nuo Giedraičių mūšio. Jame Lietuvos kariuomenė sustabdė lenkų generolo Lucjano Żeligowskio dalinių veržimąsi gilyn į Lietuvą ir apgynė mūsų šalies laisvę. Komentuoja istorikas Česlovas Laurinavičius.

Sukanka penkiolika metų, kai Vokietijos kanclerės pareigas pradėjo eiti Angela Merkel. 2005-siais lapkričio 22-ąją ji tapo ne tik pirmąja moterimi, bet ir pirmąja politike iš Rytų Vokietijos, tapusia suvienytos šalies vadove. Angela Merkel daugelio yra laikoma neoficialia Europos Sąjungos lydere, ji ne kartą įvardinta kaip įtakingiausia pasaulio politikė. Vilniaus universiteto TSPMI politologą Gintą Karalių kalbina Indrė Urbaitė.

Kandidatės į teisingumo ministres Evelinos Dobrovolskos tatuiruotės sukėlė nemažai diskusijų. Tatuiruotojų asociacijos vadovas Tomas Olšauskas.

Ved. Agnė Skamarakaitė