Laikas kultūrai. Prof. Vytautas Kardelis – kunkuliavusį akademinį gyvenimą sunaikino biurokratija

Laikas kultūrai

2020.11.22 10:05

Laikas kultūrai. Prof. Vytautas Kardelis – kunkuliavusį akademinį gyvenimą sunaikino biurokratija

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros politikos aktualijos: kandidatas į Kultūros ministrus Simonas Kairys sieks dialogo su kultūros bendruomene ir racionalaus biudžeto lėšų skirstymo; būsimasis Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis tikisi konstruktyvaus darbo petys į petį su ministerija.

Prisimename legendinį režisierių Eimuntą Nekrošių. “Sunku patikėti, kad buvo laikas, kai prie teatro rikiuodavosi ilgiausios eilės ir žmonės per naktį laukdavo bilietų. Dabar spektaklį gali parodyti penkis kartus ir salės tuštėja”,- kalbėjo režisierius viename iš radijo pokalbių.

VU Lietuvių kalbos katedrai sukanka 80 metų nuo jos veiklos pradžios. Profesorius Vytautas Kardelis sukūrė dokumentinį filmą “Gimtosios kalbos apkabinti”, kuriame įamžino senuosius katedros dėstytojus, profesorius, darbuotojus. Kartu su profesoriumi leidžiamės į šios neeilinės katedros istoriją, jos tragiškus laikotarpius, pokario sunkumus, prisimename laiką, kai katedroje tiesiog kunkuliavo akademinės diskusijos, buvo rašomi didieji darbai ir aptariame, kokia yra lietuvių kalbos mokslininkų šiandieninė situacija.

Ved. Jolanta Kryževičienė

logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama sekmadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.