Laikas kultūrai. Prof. Vytautas Kardelis – kunkuliavusį akademinį gyvenimą sunaikino biurokratija

Kultūros politikos aktualijos: kandidatas į Kultūros ministrus Simonas Kairys sieks dialogo su kultūros bendruomene ir racionalaus biudžeto lėšų skirstymo; būsimasis Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis tikisi konstruktyvaus darbo petys į petį su ministerija.

Prisimename legendinį režisierių Eimuntą Nekrošių. “Sunku patikėti, kad buvo laikas, kai prie teatro rikiuodavosi ilgiausios eilės ir žmonės per naktį laukdavo bilietų. Dabar spektaklį gali parodyti penkis kartus ir salės tuštėja”,- kalbėjo režisierius viename iš radijo pokalbių.

VU Lietuvių kalbos katedrai sukanka 80 metų nuo jos veiklos pradžios. Profesorius Vytautas Kardelis sukūrė dokumentinį filmą “Gimtosios kalbos apkabinti”, kuriame įamžino senuosius katedros dėstytojus, profesorius, darbuotojus. Kartu su profesoriumi leidžiamės į šios neeilinės katedros istoriją, jos tragiškus laikotarpius, pokario sunkumus, prisimename laiką, kai katedroje tiesiog kunkuliavo akademinės diskusijos, buvo rašomi didieji darbai ir aptariame, kokia yra lietuvių kalbos mokslininkų šiandieninė situacija.

Ved. Jolanta Kryževičienė