Žinios. Į trečią karantino savaitę Lietuva žengia nemažėjant COVID-19 užsikrėtimų skaičiui

Lygiai dvi savaitės kaip Lietuvoje paskelbtas karantinas, tačiau nusatomų užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius nemažėja. Vien praėjusią parą patvirtinta 1983 nauji atvejai. Nuo COVID-19 mirė dar 17 žmonių. Specialistų teigimu, didelį užsikrėtusiųjų skaičių lemia ir gyventojų neatsakingumas. Šiandien sostinėje būrelis žmonių protestavo prieš privalomą kaukių dėvėjimą.

COVID-19 sparčiai plintant, paskutinėmis savaitėmis daugėja ir sergančių ar užsikrėtusių nėščiųjų. Šiauliuose šią savaitę gimė pirmas Lietuvoje infekuotas naujagimis. Medikai besilaukiančias moteris ramina, mokslininkai nenustatė, kad infekcija pažeistų vaisių, tačiau sunki ligos forma gali sukelti ir priešlaikinį gimdymą.

Kadenciją baigianti Sauliaus Skvernelio Vyriausybė išsiskyrė ne tik technokratine sudėtimii, bet ir save žlugdančia retorika, sako politologai. Jų vertinimu, šis ministrų kabinetas iš tiesų padarė nemažai darbų, kuriais gali didžiuotis, tačiau neišvengė ir daugybės skandalų, kai kuriems ministrams kainavusių postus. Per ketverius metus iš viso pasikeitė 8 ministrai, kai kurie – net kelis kartus.

Praėjus jau dviem savaitėms nuo tada, kai Joe Bidenas užsitikrino pergalę Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose, Donaldui Trumpui mažėja galimybių pakeisti rezultatą. Jau ir Mičigano respublikonai atmetė jo skleidžiamas nepagrįstas abejones dėl Bideno pergalės. Anksčiau Trumpo pastangos žlugo Džordžijoje ir Nevadoje, iš viso pralaimėti 28 ieškiniai. Jis pats per retą viešą pasirodymą be įrodymų kartojo pasiekęs pergalę, bet jo viceprezidentas netiesiogiai pripažino pralaimėjimą.

Lenkijoje formaliai pradėjo veikti nauja Jungtinių Valstijų kariuomenės vadavietė, turinti vadovauti visoms Amerikos sausumos pajėgoms rytiniame NATO flange. Per ceremoniją Poznanėje inauguruota sausumos pajėgų penktojo korpuso priešakiinė vadavietė. Istorinis, abiejuose pasauliniuose karuose kariavęs korpusas išformuotas 2013-aisiais ir tik neseniai atkurtas, pagrindinė jo vadavietė yra Kentukyje.

Pandemija augina skurstančiųjų gretas. Šalies labdaros valgyklose kasdien nutįsta nemokamų pietų pageidaujančiųjų eilės. Maisto produktus dalijančios organizacijos sako, kad augant skurdui, maisto jau neužtenka visiems norintiems. Dėl pandemijos anksčiau nei įprastai, pradėta dalyti europinė parama – šiemet – gerokai gausesnė, nei įprastai.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro 200 metų sukakčiai skiriama šokio spektaklio „Faustas“ premjera – be žiūrovų. Atskirai ruošiasi orkestras ir šokėjai, vis dėlto nuspręsta premjeros neatidėti.

Sportas. Orai.

Ved. Marijus Žiedas