Kultūros savaitė. Apie lėtą ir greitą laiką su sociologe Milda Pivoriūte, Geros mirties institutas Lenkijoje, nauja leidykla RARA

Kultūros savaitė

2020.11.21 09:05

Kultūros savaitė. Apie lėtą ir greitą laiką su sociologe Milda Pivoriūte, Geros mirties institutas Lenkijoje, nauja leidykla RARA

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kandidatas į kultūros ministro kėdę – liberalas Simonas Kairys, o Kultūros komitetui Seime vadovaus TS-LKD narys Vytautas Juozapaitis.

Kaip kauniečių menui sekasi keliauti po pasaulį, kai pasaulis sukaustytas pandemijos? Su galerijos „Meno parkas“ vadovu Arvydu Žalpiu kalbasi Kotryna Lingienė.

Lenkijoje įkurtas „Geros mirties institutas“ skatina atvirą kalbėjimą apie mirtį. Ši tema „Mirties kavinėse“ visame pasaulyje nagrinėjama ir nuotoliniu būdu. Vita Ličytė kalbasi su instituto įkūrėja Anja Franczak.

Benas Arvydas Grigas laukė, kol į lietuvių kalbą bus išverstos jam svarbios knygos. Ilgėjant tokių knygų sąrašui, Benas įsteigė leidyklą „RARA“ ir ruošiasi leisti išskirtines knygas pats.

VDU Istorijos katedros dėstytojo Domo Boguševičiaus komentaras apie mokyklą ir mokymąsi pandemijos metu.

Pasaulyje: Leonardo da Vinčio paveikslo mįslė, trinami musulmonų bendruomenės Kinijoje ženklai, prisimenamos Australijos kūrėjos, naujas muziejus Nigerijoje.

Sociologės Milda Pivoriūtė ir Karolina Poškauskaite moksliniame straipsnyje „Kai nebetenkina ,per daug ir per kažkaip‘: egzistenciniai pokyčiai kintant gyvenimo ritmui“ nagrinėja, kaip keičiasi žmogaus gyvenimas iš greitojo laiko perėjus į lėtąjį. Jų tyrimo dalyviai – jauni, darbingi ir pervargę žmonės, sąmoningai pasirinkę gyventi lėčiau.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.