Panorama. Seime „užliepsnojęs“ COVID-19 židinys verčia permąstyti įstaigos darbo principus

Mokslininkai perspėja, kad pildosi blogasis scenarijus – Lietuvoje COVID-19 serga per 30 tūkst. žmonių. Vien vakar užfiksuota 2 272 nauji užsikrėtimo atvejai, mirė 16 žmonių.

Užkratas plinta ir Seime. Vakar apie užsikrėtimą pranešė ir seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Parlamentui tampant viruso židiniu laikinasis sveikatos ministras Aurelijus Veryga oficialiai kreipėsi į seimo vadovybę, ragindamas nedelsiant stabdyti Seimo darbą.

Vakare pranešta, kad su COVID-19 sergančia seimo pirmininke bendravusios kandidatės į premjerus Ingridos Šimonytės, taip pat ir konservatorių frakcijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio koronaviruso testai – neigiami.

LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad Vyriausybės įpareigotas Statistikos departamentas už daugiau nei 3 mln. eurų įsigijo duomenų valdymo platformą iš užsienio bendrovės, nors prieš tai paslaugą Vyriausybės kanceliarijai ji siūlė nemokamai. Tuo pat metu kanceliarijoje įdarbintas aukštas pareigas šioje bendrovėje ėjęs asmuo.

Valdantieji žada vėl spręsti, ar dekriminalizuoti nedidelio narkotinių medžiagų kiekio turėjimą, vartojimą ir dalijimąsi. Tačiau koalicinėje sutartyje dėl šio klausimo aiškaus pritarimo nėra. Politikams delsiant, kasmet kone 2 tūkst. jaunuolių užsidirba teistumą.

Vilniaus savivaldybė pratęsė kalio jodido tablečių dalybas iki gruodžio vidurio. Viena priežasčių – tabletes atsiėmė mažiau nei pusė miestiečių.

Lietuva, Latvija ir Estija išplėtė sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams – į juodąjį sąrašą įtraukė informacijos ir sporto ministrus reaguojant į interneto suvaržymus ir režimą kritikuojančių sportininkų persekiojimą.

Amerikiečių „Pfizer“ ir vokiečių „BioNTech“ į Jungtinių Valstijų Maisto ir vaistų administraciją kreipiasi prašydamos skubos tvarka patvirtinti jų sukurtą vakciną nuo koronaviruso. Atskirai įmonės taip pat sieks gauti licenciją Europos Sąjungoje.

Donaldui Trumpui nepavykstant teismuose įrodyti prezidento rinkimų balsų klastojimo, kadenciją baigiantis Jungtinių Valstijų vadovas ieško kitų būdų apeiti demokratui Joe Bidenui pergalę atidavusių rinkėjų valią.

Azerbaidžano karinės pajėgos įžengė į Agdamo rajoną Kalnų Karabache.

Bažnyčios jau dalija kalėdaičius. Nors įprastai jie pradedamii dalyti gruodį, tikintieji suskubo jų prašyti dar spalį.

Dailininkų sąjungos leidykla rengiasi išleisti komiksų knygą apie skulptorių Vincą Grybą, šiemet minimos 130-osios jo gimimo metinės. Knygą kuria Vinco Grybo anūkė Rasa Grybaitė ir dailininkė Lina Itagaki, knyga turėtų pasirodyti kitąmet.

46 miestai ir per 40 tūkst. lankytojų – tiek žmonių peržiūrėjo nuotolinį architektūros festivalį „Open House Worldwide“. Karantino uždarytas pasaulis šiemet suvienijo architektūros pažinimo renginius ir pateikė vieną didelį festivalį. Lietuva išsiskyrė LRT sukurtais šiuolaikinio šokio vaizdo klipais vėlyvojo modernizmo architektūroje.

Ved. Marijus Žiedas.

js/mediateka-article-js