Pakeliui su klasika. Renata Marcinkutė-Lesieur: vargonai turi magiškos galios.

Pakeliui su klasika

2020.11.20 16:05

Pakeliui su klasika. Renata Marcinkutė-Lesieur: vargonai turi magiškos galios.

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre netradicinė šokio spektaklio „Faustas“ premjera. Nuspręsta nelaukti, kol pandemija atslūgs, tad teatro kolektyvas premjerą pristato virtualiai, be žiūrovų.

Marija Clara – lietuvių dainininkė, gyvenanti ir kurianti Argentinoje. Kaip pati sako, ji tiesiog įsimylėjusi šv. Kalėdas. Pokalbis su muzike ir jos kalėdinė „Silent Night“ interpretacija.

Telefono, planšetės ar kompiuterio ekranas gali būti puiki galerija ar koncertų salė, kai sąlygos tik tokios - Kirtimų kultūros centras pristato skaitmeninės rezidencijos „ON/OFF LINE“ kolaboracinius meno projektus. Vienas iš rezidencijoje dalyvaujančių kūrėjų duetų – menininkė Aistė Ambrazevičiūtė ir elektroakustinės muzikos kompozitorius Yiorgis Sakellariou kuria audiovizualinių miniatiūrų seriją – garso ir vaizdo dialogą.

„Vargonai turi magiškos galios, nes tiek klausantys, tiek jais grojantys žmonės pakyla virš kasdienybės, jų mintys ir jausmai tampa pakylėti į dangų, dėl to verta gyventi, savo patirtį perduoti jauniems muzikantams“ - taip yra sakiusi vargonininkė, LMTA prof. Renata Marcinkute-Lesieur. Kuo taip įtraukia šis instrumentas, kad net tam tikri iššūkiai tampa nebaisūs? Apie tai su vargonininke klabamės rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Gabija Narušytė

Pakeliui su klasika

Kiti laidos įrašai

Daugiau