Ryto allegro. Kaip ketinama įprasminti Eimunto Nekrošiaus palikimą?

Ryto allegro

2020.11.20 07:05

Ryto allegro. Kaip ketinama įprasminti Eimunto Nekrošiaus palikimą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

Lygiai prieš dvejus metus netekome teatro Mokytojo, režisieriaus Eimunto Nekrošiaus. Kokiais rūpesčiais bei viltimis šiandien gyvena režisieriaus Eimunto Nekrošiaus įkurto teatro „Meno fortas“ bendražygiai ir kaip ketinama įprasminti menininko kūrybą?

Donato Puslio parengtoje naujų knygų apžvalgoje – Dovydo Pancerovo debiutinis romanas apie tiriamąją žurnalistiką „Medžiojant tėvą“ ir italų rašytojo Gianfranco Calligarich 1973 metais parašyta debiutinė knyga apie vienatvę Amžinajame mieste Romoje „Paskutinė vasara mieste“.

Pasaulio žiniasklaida praneša, kad dėl pandemijos Niujorke užsidaro lietuvių kolekcininko Juliaus Urbaičio įkurtas KGB šnipų muziejus. Tačiau Vitai Ličytei muziejaus įkūrėjas sako, kad galutinio taško savo veikloje JAV dar nededa.

Seimo Kultūros komiteto pirmininku tapo TS-LKD frakcijos atstovas Vytautas Juozapaitis. „Kultūra yra valstybės siela. Kultūra – tai ne dainos, šokiai, estrada ar varžytuvės, tai yra ir valstybės saugumo, strategijos sritis, nors ir atrodo, kad tai tiesiogiai nesisieja“, – kalbėjo naujasis LR Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.

Marija Clara – lietuvių dainininkė, gyvenanti ir kurianti Argentinoje. Kaip pati sako, ji tiesiog įsimylėjusi šv. Kalėdas. Specialiai laidai „Ryto Allegro“ – pokalbis su muzike ir jos kalėdinė „Silent Night“ („Tylis naktis“) interpretacija.

Pasakojimų apie Lietuvos žydus cikle „Atminties akmenys“ – pažintis su tapytoju Izaoku Levitanu.

Kūrybinėje laboratorijoje „MMLAB Erdvė“ susijungęs menas ir mokslas papildo vienas kitą ir meno kūriniams suteikia solidų mokslinį turinį, o akademinėms teorijoms suteikia netradicinę ir įtraukiančią formą. Projektą pristato meno vadovas Paulius Markevičius ir naujausios čia pristatomos instaliacijos „Magnetologija“ autorius, dueto Glow factory narys Robertas Balčiūnas.

Ved. Indrė Kaminckaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.