Žinios. Nausėda atmetė Pašilio kandidatūrą į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo teisėjus

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pranešė netikėtą žinią – politikas atsisako Seimo nario mandato ir palieka parlamentą.

Ketvirtadienį prezidentas Gitanas Nausėda Seimui pateikė Ingridos Šimonytės kandidatūrą į premjero postą. Nepartinės I. Šimonytės kandidatūrą į šias pareigas siūlo centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 74 mandatus iš 141.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 1680 naujų COVID-19 atvejų. Mirė dar 18 žmonių – iš viso 341. Apie 30 tūkst. serga, o izoliacijoje yra per 86 tūkst. žmonių. Kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad karantiną bus siūloma pratęsti dar mažiausiai trims savaitėms.

COVID-19 susirgo ir Seimo narys Viktoras Pranckietis. Jis Seime nebuvo nuo antradienio, tada ir pajuto simptomus.

Prezidentas Gitanas Nausėda nusprendė neteikti kadenciją baigiančio generalinio prokuroro Evaldo Pašilio kandidatūros į Europos Sąjungos Bendrojo teismo teisėjus.

Po kelių valandų Europos Sąjungos lyderiai vaizdo ryšiu tarsis dėl kovos su pandemija, tačiau visas šias diskusijas užgoš neišspręsti nesutarimai dėl bendrijos 7 metų biudžeto ir ekonomikos gaivinimo plano.

Jungtinių Valstijų Valstybės sekretorius Mike‘as Pompeo Tel Avivui įteikė kelias atsisveikinimo dovanas: judėjimą palaikantį palestiniečius ir raginantį boikotuoti Izraelį pripažino antisemitiniu, taip pat aplankė Izraelio prieš penkis dešimtmečius okupuotas Golano Aukštumas.

Stringa Kauno regiono plėtros tarybos steigimas. Kėdainių taryba nesutinka su jai numatytu narių skaičiumi ir nerimauja, kad taryboje priimant sprendimus, kaip bus naudojama Europos parama, jie visiškai priklausys nuo keturis kartus daugiau narių turinčių kauniečių pozicijos.

Ved. Jovita Vitkauskė.