Dešimt balų. Ar tikrai matematikai išmokti užtenka 3 savaitinių pamokų?

Lietuvoje yra mažiausias savaitinių matematikos pamokų skaičius. Tai rodo tarptautinių moksleivių pasiekimų tyrimų ataskaitos.

Šiais metais net trečdalis visų abiturientų neišlaikė valstybinio matematikos brandos egzamino. Švietimo strategai aiškina, girdi, to ir reikėjo tikėtis, nes šiųmečiai abiturientai (būdami dešimtokai) labai prastai išlaikė matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą.

Tiesa, nė vienas toks postringautojas nenori pakelti akių ir paanalizuoti, o kiek gi skirta matematikos pamokų devintoje klasėje - ogi vos trys.

Ar įmanoma per tris pamokas po 45 min. išmok(y)ti matematikos? Kodėl matematikai skirta (kai kuriose klasėse) po tiek pat pamokų kaip ir kūno kultūrai? Kodėl pirmajai užsienio kalbai mokyti kas savaitę skiriame po tris savaitines pamokas ir dar skirstome vaikus į pogrupius, o štai papildomai net ir vienai savaitinei matematikos pamokai pridėti esą sudėtinga rasti lėšų>

Kokią įtaką prastos matematikos žinios ir gebėjimai turi kitų dalykų mokymuisi: fizikos, chemijos, IT, o ir gyvenimiškų sprendimų priėmimui?

Laidoje dalyvauja: Rigonda Skorulskienė, Kauno jėzuitų gimnazijos fizikos mokytoja, Lietuvos fizikos mokytojų asociacijos prezidentė ir Alvydas Uldinskas, Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijos matematikos mokytojas.

Ved. Jonė Kučinskaitė