Laba diena, Lietuva. Specialistai tikina, kad „Korona STOP“ programėlė savo darbo neatliks

Ramūnas Karbauskis pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato – antradienį jis ketina nešti prašymą, iki tol sako lauksiantis valdančiosios daugumos prašymo nepalikti parlamento. Apie tai kalbamės su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite, kurios teigimu šis sprendimas, jei būtų įgyvendintas, galėtų nuimti įtampą, esančią Seime.

Europos Vadovų Taryba mėgina spręsti biudžeto krizę: nepaisant Vokietijos optimizmo, Lenkija ir Vengrija tik griežtina retoriką ir nenusileidžia dėl teisės viršenybės principo, kuriuo remiantis būtų skirstomos lėšos. Situaciją komentuoja VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė. Jos teigimu, šis konfliktas turės būti išspręstas kuo greičiau, kadangi biudžeto lėšų padalinimas nuo pandemijos itin nukentėjusioms ES šalims yra itin svarbus.

Architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“ būdavo didelė šventė daugelyje Lietuvos miestų. Žmonės ateidavo į siūlomas architektūros ekskursijas, kad geriau pažintų savo aplinką, sužinotų apie architektūrą. Tačiau šiemet organizatoriai surengė virtualų festivalį ir jame dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir 46 pasaulio miestai, rengiantys „Open House" programas. Lietuva pasirinko modernizmo stilių ir pasiūlė pasižiūrėti į pastatus per šiuolaikinį šokį – vaizdo klipus „Šiuolaikinis šokis ir miestas“ sukūrė LRT.

Varniuose esantis Žemaičių vyskupijos muziejus sulaukė rekonstrukcijos – šimtmečius skaičiuojantys eksponatai bus iškraustyti ir lankytojams vėl eksponuojami tik po poros metų. Vyskupų portretais, liturginiais eksponatais, auksakalystės ir kiti dirbiniais domėjosi reporterė Aina Mizgirdė.

Prieš porą savaičių pristatyta programėlė „Korona STOP“, galinti padėti stabdyti viruso plitimą, kol kas yra vangiai naudojama lietuvių. Programėlę parsisiuntė apie 90 tūkst. gyventojų, tačiau apie užsikrėtimus praneša vos vienas kitas – šie skaičiai visiškai nekoreliuoja su susirgimų statistika. Specialistų teigimu, savo darbo programėlė neatliks. Kaip atrodome kitų šalių kontekste ir kas stabdo lietuvius, domisi reporteris Augustinas Šemelis.

Rusijos žemieji parlamento rūmai po pirmojo skaitymo pritarė įstatymo pakeitimui, kuris numato neliečiamybę prezidentams ir pasibaigus jų kadencijai. Tai vienas iš konstitucinio įstatymo pakeitimų, kuriems buvo pritarta referendume vasarą ir kuris leistų Vladimirui Putinui po ketverių metų dalyvauti prezidento rinkimuose. Apie tai – pokalbis su užsienio naujienų redaktoriumi Justinu Vainilavičiumi.

Kuršių nerijos gyventojai kovoja su nelauktais svečiais – kiemuose obuolius vagia ir krūveles palieka meškėnai. Tenka statyti vaizdo stebėjimo kameras, spęsti spąstus ir stengtis išprašyti atvykėlius.

Ved. Rasa Tapinienė.