Žinios. COVID-19 diagnozuota ir Viktorui Pranckiečiui: Seime paskutinį kartą lankėsi antradienį

LRT TELEVIZIJA

2020.11.19 15:18

Valstiečių žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis pranešė atsisakantis Seimo nario mandato. Tokį sprendimą esą priėmė protestuodamas prieš naujosios valdžios veiksmus skirstant postus parlamente.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad nors ją ir stebina „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio sprendimas atsisakyti Seimo nario mandato, bet, pasak Seimo vadovės, tai jis daro laisva valia.

Pateikęs Seimui Ingridos Šimonytės kandidatūrą į Ministrus Pirmininkus, Prezidentas Gitanas Nausėda gyrė jos tiesų kalbėjimo būdą, gebėjimą gerai reikšti mintis ir reaguoti į situaciją, tačiau pabrėžė, kad galutinę sėkmę lemia komandinis darbas.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 1680 naujų COVID-19 atvejų. Mirė dar 18 žmonių – iš viso 341. Apie 30 tūkst. serga, o izoliacijoje yra per 86-is tūkst. žmonių.

COVID-19 susirgo ir Seimo narys Viktoras Pranckietis. Jis Seime nebuvo nuo antradienio, tada ir pajuto simptomus.

Sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninė jau kelias savaites daugiausia COVID-19 pacientų turinti gydymo įstaiga Lietuvoje. Gydomųjų skaičius svyruoja nuo 160 iki 180.

Prezidentas Gitanas Nausėda nusprendė neteikti kadenciją baigiančio generalinio prokuroro Evaldo Pašilio kandidatūros į Europos Sąjungos Bendrojo teismo teisėjus.

Šiandien Europos Sąjungos lyderiai per vaizdo konferenciją turėjo aptarti kovos su koronavirusu strategiją, tačiau daugiausiai dėmesio skirs nesutarimams dėl bendrijos biudžeto spręsti.

Jungtinių Valstijų Valstybės sekretorius Maikas Pompeo Tel Avivui įteikė kelias atsisveikinimo dovanas: judėjimą palaikantį palestiniečius ir raginantį boikotuoti Izraelį pripažino antisemitiniu, taip pat aplankys Izraelio prieš penkis dešimtmečius okupuotas Golano Aukštumas.

Ved. Jovita Vitkauskė