10–12. Iš „Amerikos balso“ archyvų: kaip Valdas Adamkus dirbo aplinkosaugininku JAV

Šį mėnesį prezidentui Valdui Adamkui suėjo 94-eri. Kaune veikianti Prezidento vardo biblioteka-muziejus atidarė parodą apie Valdo Adamkaus darbą aplinkosaugos srityje ir kai leis sąlygos, kvies į ją lankytojus bei rengs edukacijas mokiniams. Interviu su Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus vadovu Arūnu Antanaičiu ir „Amerikos balso“ archyvinis įrašas iš 1973 m.: žurnalisto Romo Sakadolskio interviu su „aplinkos apsaugos specialistu, visuomenės veikėju Valdu Adamkumi apie aplinkosaugos problemas JAV ir Sovietų Sąjungoje”. Iliustracija – Antano Sutkaus fotografija.

Iš LRT radijo tinklalaidės „Amerika renkasi“: Lukas Kivita kalbina Saulių Anužį, buvusį Mičigano valstijos Respublikonų partijos pirmininką. Kaip jis vertina ginčus dėl prezidento rinkimų rezultato ir kaip keičiasi Respublikonai?

LRT FAKTAI. Sergamumas gripu šiais metais ir Lietuvoje, ir pasaulyje buvo mažesnis, nei įprastai. Tai paskatino ne vieną diskusiją – ar gripas išnyko? Yra kalbančių, kad jis nebuvo diagnozuotas arba netgi kad koronaviruso sukelta liga yra tas pats gripas, o sveikatos specialistai tiesiog klysta diagnozuodami ligą. Kaip vertinti situaciją, specialistų teiravosi LRT portalo žurnalistė Jurga Bakaitė.

Ved. Giedrė Čiužaitė