Ryto allegro. Pasirodė ilgai laukta antroji Rimanto Kmitos knyga – romanas „Remyga“

Naujausių kultūros publikacijų apžvalga.

„Metų knygos rinkimuose“ Publicistikos ir dokumentikos kategorijoje geriausia pretenduoja tapti knyga „Emilijos dienoraštis. 1942–2015. Vienos epochos liudijimas“. Tai autentiškas Mokytojos dienoraštis, tik autorė niekada neįsivaizdavo, kad jis bus išspausdintas. Pasakoja Alma Valantinienė.

Mykolo Drungos parengta užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Lapkričio 20–21 dienomis vyks didžiausias švietimo bendruomenės metų renginys – svarbių švietimo diskusijų ir inovatyvių mokymo priemonių paroda „Mokykla 2020“. Tai, kad šiųmetinė paroda susitelks į skaitmeninį mokymąsi, nestebina, tačiau nemažai bus kalbama ir apie tuos, kuriems nuotolinis mokymasis sunkiai prieinamas ne tik dėl finansinių, bet ir socialinės atkirties aspektų.

Pasirodė ilgai laukta antroji Rimanto Kmitos knyga – romanas „Remyga“. „Siekiau Šiaulių miestą užfiksuoti vienu konkrečiu istorijos tarpsniu, kai vyksta Atgimimas, veikia Sąjūdis, skelbiama nepriklausomybė, matomi meno kūriniai ir patys įvairiausi personažai – nusikaltėliai, policininkai, inteligentai. Norėjau sukurti erdvę, kur viskas susiję ir vienas kita paaiškina. O tam reikėjo daug istorinių detalių“, – pasakoja R. Kmita.

Pretendentu į kultūros ministrus įvardintas Liberalų sąjūdžio atstovas, buvęs Kauno vicemeras Simonas Kairys. Kokių politinių ambicijų kultūros politikos srityje turi šis kandidatas?

Estijoje vyksta Talino tarptautinis „Juodųjų naktų“ kino festivalis. Kaip pastebi vienas programos sudarytojų Edvinas Pukšta, Estijoje kol kas kino teatrai neuždaryti, tad festivalis vyksta saugesne, bet įprasta vaga. Pokalbis apie paskutinį šiųmetinį A klasės kino festivalį.

Ved. Austėja Kuskienė