Žinios. Gydymo įstaigos įspėja apie kritinę situaciją: rajonų ligoninės stabdo kai kurias planines operacijas

LRT TELEVIZIJA

2020.11.18 17:57

Po susitikimo su Prezidentu Gitanu Nausėda Ingrida Šimonytė paskelbė, ką siūlys į 18-tos Vyriausybės ministrus. Sveikatos apsaugos ministru ji nori matyti buvusį valstybės kontrolierių Arūną Dulkį, finansų ministre parlamentarę Gintarę Skaistę.

Pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 1935 nauji koronaviruso atvejai. Mirė dar 24 žmonės – tai didžiausias mirčių skaičius nuo pandemijos šalyje pradžiOs. Apie kritinę situaciją kalba dauguma šalies gydymo įstaigų.

Europos Komisija pasirašė sutartį su Vokietijos farmacijos bendrove „CureVac“ dėl jos kuriamos COVID-19 vakcinos. Tai penktoji bendrijos sutartis su COVID-19 vakcinos kūrėjomis.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skaičiuoja, kad paramos reikėtų maždaug 60-67 tūkst. nuo antro karantino nukentėjusių įmonių, o bendras lėšų poreikis – iki 200 mln. eurų.

Keli tūkstančiai protestuotojų Berlyne kritikuoja ribojimus, kuriais siekiama suvaldyti koronaviruso pandemiją. Policija, norėdama išsklaidyti prie parlamento susirinkusią minią, panaudojo vandens patranką.

Vokietija kritikuoja Jungtinių Valstijų sprendimą iš Afganistano išvesti apie du tūkstančius karių. Pasak Berlyno, tai pakenks taikos paieškoms šalyje.

Europos Komisija ragina bendrijos nares prisiimti atsakomybę už piliečius ir patvirtinti kone 2-iejų trilijonų Europos Sąjungos septynerių metų biudžetą ir ekonomikos gelbėjimo planą.

Tarnybinės etikos komisija nusprendė neatnaujinti tyrimo dėl gatvės, kurioje su šeima gyvena premjeras Saulius Skvernelis, asfaltavimo.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.