Laba diena, Lietuva. Naujosios Vyriausybės dėlionė – kokie iššūkiai laukia?

Ingrida Šimonytė paskelbė galimų kandidatų į ministrus sąrašą. Jame – šešios moterys, vienuolika iš trylikos – politikai ir viena pavardė, galinti sukelti ginčą tarp galimos premjerės ir prezdiento – tai kandidatas į sveikatos apsaugos ministro postą Arūnas Dulkys. Apie tai daugiau laidoje pasakoja VU TSPMI profesorius dr. Tomas Janeliūnas.

Apie tai, kokios pagalbos nori verslas, jo lūkesčius ir ko galima tikėtis iš kandidatės į ekonomikos ir inovacijų ministres Aušrinės Armonaitės pasakoja Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Europos Sąjungos biudžeto krizė. Ar pavyks atmesti Lenkijos ir Vengrijos veto? Apie tai daugiau – užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Už pasiekimus aplinkosaugos srityje kitais metais bus teikiama Prezidento Valdo Adamkaus premija, kurią įsteigė Danos Gedvilienės fondas ir Prezidentinė biblioteka Kaune. Šioje Valdo Adamkaus bibliotekoje atidaryta ir paroda, kurioje pasakojama apie daugiau kaip 25-erius metus trukusią prezidento karjerą Jungtinių Amerikos Valstijų Aplinkos apsaugos agentūroje. Apie parodą – reporterė Kaune Jūratė Anilionytė.

Lietuvoje stebimi koronaviruso atvejų šuoliai, kai per parą vėl fiksuoti beveik 2 tūkst. nauji užsikrėtimo atvejai ir net 24 mirtys. Štai pvz. Vilniuje stebimos automobilių spūstys, kokios būna tik prieš Kalėdas. Ar karantinas nėra tik Vyriausybės nutarimuose, pasakoja Rolanda Lingienė.

Be griežtesnių ribojimų neapsieis ir unikaliu pandemijos valdymo modeliu pasaulį stebinusi Švedija. Nors pavasarį šalies sveikatos apsaugos specialistai kalbėjo, kad po pavasario antroji banga šalyje negresia, augantys koronaviruso užsikrėtimo skaičiai nieko gero nežada. Apie tai daugiau – LRT bendradarbė Švedijoje Vaida Strazda.

Karantinui sulėtinus šalių ekonomiką, visos verslo šakos tikisi valstybės paramos. Ingrida Šimonytė jau pristatė galimų ministrų kandidatūras, kurie galimai kuruos verslui svarbias sritis. Apie tai, kokie iššūkiai laukia naujosios Vyriausybės, pasakoja LRT žurnalistas Marius Jokūbaitis.

Tinklaraštininkės Natalijos Kurganovos jogurtinės duonos su migdolų miltais receptas.

Ved. Rasa Tapinienė