Menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio viešos paskaitos jau keletą metų sutraukia menu besidominčius žmones į Šiaulių dailės galeriją ar Fotografijos muziejų. Šiuo metu paskaitos persikėlė į virtualią erdvę ir prieinamos bet kokiame Lietuvos kampelyje gyvenančiai auditorijai. Kaip papasakoti vaizdų istorijas – kalbamės su Virginijumi Kinčinaičiu.
Vieno ryškiausių šių dienų smuikininkų Gidono Kremerio atliekamos muzikos įrašai skamba ir kino filmuose. Tai daugiausia – XIX-XX amžiaus kūrėjų darbai, pakeitę filmų muzikos skambėjimą. Režisieriai vis dažniau įsileidžia ne tik kinematografišką Arvo Piarto muziką, bet ir sudėtingus opusus, tokius kaip Sofijos Gubaidulinos koncertas „Ofertorrium“. Apie muziką kine pasakoja Ieva Buinevičiūtė.
Viena ryškiausių šiandienos menininkių Eglė Ridikaitė įsikūrusi Vilniaus senamiestyje, buvusiame vaikų darželyje, kurio vietoje svarstoma statyti Didžiąją sinagogą. Savitą kūrybos stilių, telpantį į didžiules drobes sukūrusi tapytoja džiaugiasi pagaliau ne tik erdvia, bet ir šilta vieta kūrybai ir sako, kad galvoje sukasi tiek sumanymų, kad jiems įgyvendinti trūksta tik laiko. Su rubrika „Užeikite“ užsukome į tapytojos Eglės Ridikaitės studiją.
Antrą kartą šiais metais visus muziejus uždaręs karantinas iškėlė nemažai iššūkių. Pradėję keistis ir ryšių su lankytojais ėmę ieškoti muziejai bando keltis į virtualią erdvę. Galbūt tai pakeis muziejų veiklos principus ir ateityje? Kiek parodų reikėtų rengti gyvai, o ką kelti tik į interneto erdves? Gal meistriškai sukurtas virtualus turas po parodas, saugyklas, įdomus eksperto pasakojimas pasieks daugiau lankytojų? Tik ar žiūrovai pasitenkins ekrano vaizdai, o gal norės gyvo kontakto ir autentiško žvilgsnio į kūrinius? Apie šiandienos ir rytdienos muziejų kalbamės su Lietuvos nacionalinio muziejaus direktore, istorijos mokslų daktare Rūta Kačkute.
Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė