Savęs repeticijos. Milda Pivoriūtė, Laura Montvilaitė ir Martynas Jočys: apie savęs paieškas ir ketvirčio amžiaus krizę

Savęs repeticijos

2020.11.17 12:00

Savęs repeticijos. Milda Pivoriūtė, Laura Montvilaitė ir Martynas Jočys: apie savęs paieškas ir ketvirčio amžiaus krizę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Jei esi jaunas, ieškai savęs ir savo gyvenimo kelio – tai tave supa ne tik malonūs iššūkiai ir patirtys. Tapsmo suaugusiu kelyje dažnai tenka susidurti su kankinančiom dilemom, kartais sukeliančiom sprendimų priėmimo paralyžių – tiegiog nebežinai, kaip išjudėti iš pasimetimo taško. Tinklalaidės įvadinėje dalyje pateiksime autentiškus jaunų žmonių išgyvenimų pavyzdžius, o antroje dalyje mėginsime juos išnarplioti, paaiškinti ir pateikti vieną kitą vertingą patarimą.

Mes patys dar jauni, studijuojantys savo sričių specialistai, ėmėmės kurti šią tinklalaidę siekdami bent kažkiek padėti jaunam, tapsmo suaugusiu kelyje esančiam žmogui geriau pažinti bei suprasti savo bei bendraamžių išgyvenamas panašias patirtis bei problemas. Jo nesmerkiant ir neauklėjant. Šiuos išgyvenimus iliustruoti autentiškais audio pavyzdžiais, įvardinti problemas, pamėginti apibendrinti jas, bei išdiskutuoti su su sociologe, jaunimo tyrinėtoja ir įvairių sričių pašnekovais.

Pirmame „Savęs repeticijos“ epizode norėjome pakalbėti apie bendras – savęs paieškų bei „tikrojo savęs“ – idėjas, kurios šiandien ypač dažnai sutinkamos kasdieniame gyvenime, masinėse medijose, socialiniuose tinkluose, populiariojoje psichologijoje. Gal netgi susiformavo savotiškas „savęs paieškų“ kultas ir kartais jauni žmonės iš savo bendraamžių aplinkos jaučia spaudimą užsiimti kažkokiom specifinėm savęs paieškomis.

Į laidą pasikvietėme du pašnekovus, kurie visai neseniai patys ieškojo atsakymų į savasties klausimus, patyrė asmenines krizes ir savarankiškai iš jų išsikapstė aktyviai gilindamiesi į įvairią literatūrą, saviugdos, dvasines praktikas, eksperimentuodami. Savo patirtimis ir atradimais jie dalinosi tinklaraščiuose. Tai Laura Montvilaitė, tinklaraščio „Strelka | Belka“ autorė, ir Martynas Jočys – tinklaraščio „Valtininkas“ autorius. Kartais saviugdos ir dvasiniais reikalais susidomėję žmonės būna per daug "išėję" į savo vidų ir skraidantys padebesiais, apleidę savo materialų gyvenimą, kiti kartais linksta savo dar ne iki galo patikrintomis žiniomis dalintis su kitais užsiimdami dvasiniu verslu, pavyzdžiui, organizuoja kelių valandų mokymus už kelis šimtus eurų „kaip atrasti save per 24 val.“ ir pan. Laura ir Martynas – nelinkę nei į vieną kraštutinumą, jie stengiasi išlaikyti kritinę distanciją ir likti atviri naujoms žiniomis.

Ved. Milda Pivoriūtė

Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audioplatformos projektą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Jei esi jaunas, ieškai savęs ir savo gyvenimo kelio – tai tave supa ne tik malonūs iššūkiai ir patirtys. Tapsmo suaugusiu kelyje dažnai tenka susidurti su kankinančiom dilemom, kartais sukeliančiom sprendimų priėmimo paralyžių – tiegiog nebežinai, kaip išjudėti iš pasimetimo taško. Tinklalaidės įvadinėje dalyje pateiksime autentiškus jaunų žmonių išgyvenimų pavyzdžius, o antroje dalyje mėginsime juos išnarplioti, paaiškinti ir pateikti vieną kitą vertingą patarimą. Naujus tinklalaidės epizodus galite išgirsti kas antrą antradienį 11.00 val. Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.

Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.