Vienkartinė planeta. Šviesos tarša – kai tamsa protingiau už šviesą

Vienkartinė planeta

2020.11.16 16:30

Vienkartinė planeta. Šviesos tarša – kai tamsa protingiau už šviesą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šviesos tarša – tai pernelyg didelis dirbtinio apšvietimo naudojimas atvirose ir uždarose erdvėse. Jos užuomazgos neišvengiamai siejamos su vienu labiausiai žmoniją pakeitusiu išradimu – elektros lempute. Lemputė leido prailginti dieną, tačiau diena prailgėjo nakties sąskaita.

Naktinis žvaigždėtas dangus yra tik vienas turtas, kurį iš žmonijos šiandien atima šviesos tarša. Mokslininkai jau stebi didėjantį neigiamą dirbtinės šviesos poveikį visoms gyvybės formoms ir ragina šviesos taršą priskirti prie kitų taršos rūšių.

Laidoje pokalbiai apie šviesos taršos mastą, poveikį ir būdus ją įveikti. Pašnekovai: VDU Aplinkos inžinerijos instituto vadovė prof. dr. Žaneta Stasiškienė ir astrofizikas, VU planetariumo lektorius Aidas Sadauskas.

Autorė Rūta Dambravaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.