Atrask Lietuvą. Kokia karinių jūrų, oro ir sausumos pajėgų technika bei ginkluote naudojosi atsikūrusi Lietuvos kariuomenė?

Atrask Lietuvą

2020.11.14 15:05

Atrask Lietuvą. Kokia karinių jūrų, oro ir sausumos pajėgų technika bei ginkluote naudojosi atsikūrusi Lietuvos kariuomenė?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Tamsusis turizmas. Kodėl žmonės nori sužinoti, kas slypi už pilkų daugiabučių kvartalų, milžiniškų industrinių rajonų, nebenaudojamų karinių bazių, storų betoninių sienų?

Vienas tokių objektų yra Vytauto Didžiojo karo muziejaus Kauno tvirtovės šeštasis fortas. Liepos mėnesį po atviru dangumi atidaryta karo technikos ekspozicija sudomino įvairaus amžiaus lankytojus. Daugiau kaip 10 000 žmonių susipažino su teritorijoje esančiais 150 eksponatų, kuriais naudojosi atsikūrusi Lietuvos kariuomenė. Tai – karinių jūrų, oro ir sausumos pajėgų technika ir ginkluotė.

Kauno tvirtovės šeštajame forte vyksta ekskursijos, edukacijos, renginiai. Karo techniką galima apžiūrėti iš arčiau, palaipioti, nusifotografuoti. Dėl nustatytų saugumo reikalavimų į muziejų patekti nėra lengva. Reikalingas išankstinis derinimas.

Žiemą Vytauto Didžiojo karo muziejaus Kauno tvirtovės šeštasis forto skyrius neveikia. Lankytojams duris atvers pavasarį.

Muziejininkas Gvidijus Nagulevičius 17 metų tarnavo Lietuvos kariuomenėje. Šiuo metu atsargoje esantis Vytauto Didžiojo karo muziejaus ekskursijų vadovas ir edukacijų kūrėjas radijo klausytojus kviečia į virtualią ekskursiją po Kauno tvirtovės šeštąjį fortą.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.