Kultūros savaitė. Perkusininkas Vladimiras Tarasovas, persiškų kilimų istorijos, ekskursija kapinėse, o techno – irgi muzika

Kultūros savaitė

2020.11.14 09:05

Kultūros savaitė. Perkusininkas Vladimiras Tarasovas, persiškų kilimų istorijos, ekskursija kapinėse, o techno – irgi muzika

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos muziejų asociacija pakartotinai kreipėsi į šalies valdžią dėl perteklinių ribojimų ir prašo leisti muziejams atsidaryti.

Gidė Neringa Daniulaitienė veda ekskursijas Petrašiūnų kapinėse – čia ji pasakoja apie žodžio meistrų amžino poilsio vietas. Kotrynos Lingienės pasakojimas.

Pasaulio žiniasklaida praneša, kad dėl pandemijos Niujorke užsidaro lietuvių kolekcininko Juliaus Urbaičio įkurtas KGB šnipų muziejus. Tačiau Vitai Ličytei muziejaus įkūrėjas sako, kad galutinio taško savo veikloje JAV dar nededa.

Persiški kilimai nedulka, sendami brangsta, turi moralus ir gali prilygti patarlėms. Žiniomis apie persiškų kilimų raštus ir istorijas dalinasi Irano etnologė Ieva Koreivaitė.

Kompozitorius Matas Drukteinis komentare apibendrina, ko kultūros atstovai tikisi iš naujos Kultūros ministerijos politinės komandos.

Pasaulyje: Londone atidengta skulptūra feminizmo pradininkei Mary Wollstonecraft sukėlė nusivylimo bangą. Vokietijos teismas įrodė, kad techno irgi yra muzika. Socialiniuose tinkluose plinta jaudinantis, paslaptingos garbaus amžiaus balerinos vaizdo įrašas.

Pasaulinio garso būgnininkas, Ganelino (GTČ) trio narys Vladimiras Tarasovas pristato knygą „Būgnininko dienoraščiai“. Joje – atsiminimai apie gimtąjį Archangelską, intensyvūs kūrybos metai sovietmečio Vilniuje, GTČ trio veikla, kelionės po tolimus kraštus ir išskirtinių, kuriančių žmonių draugija.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.