Ryto allegro. Ar pilnavertė tėvystė ir menininko karjera – suderinama?

Ryto allegro

2020.11.13 07:05

Ryto allegro. Ar pilnavertė tėvystė ir menininko karjera – suderinama?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Savaitraščio „7 meno dienos” apžvalga.

Prasideda tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“. Pokalbis su jo iniciatore ir organizatore, Lietuvos nacionalinio muziejaus direktore, dr. Rūta Kačkute.

Vyksta 10-asis edukacinis Šventosios Cecilijos senosios muzikos festivalis. Šiemet plačiajai kultūros auditorijai siūloma artimiau pažinti Renesanso šokį ir etiketą. . Apie tai, kaip festvaliui sekasi auginti išlavinto skonio kartą, su viena iš festivalio rengėjų Lirija Steponavičiene kalbasi Laima Ragėnienė.

Literatūrologo, vertėjo Vytauto Bikulčiaus naujų knygų apžvalgoje: meksikiečių kilmės amerikiečių rašytojo Luiso Alberto Urrea՚os karnavalo dvasios kupinas romanas „Puolusių angelų namai“ ir prancūzės Vanessa՚os Springora skandalinga istorija, „Abipusiu sutikimu“.

Lietuvos kultūros taryba išplatino laišką, kuriame rašo, kad „suprasdama kultūros bendruomenėje kylantį nerimą dėl kitų metų Kultūros rėmimo fondo sudarymo ir šių metų projektų finansavimo aplinkybių, norėtų nuraminti projektų vykdytojus ir patikinti, kad šiuo metu Lietuvos kultūros taryba dirba įprastai <…> ir bus užtikrinti visi sutartyse numatyti įsipareigojimai“. Dėl ko labiausiai nuogąstauja kultūros bendruomenė? Kokius aspektus reikia įvertinti ir įtraukti į naują finansavimo modelį? Kas įvyks su į kitus metus nukeltais renginiais ir jų finansavimu? Pokalbis su Lietuvos kultūros tarybos administracijos direktoriumi Mindaugu Bundza

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo sąmoningumo didinimo kampaniją „Būti tėčiu – didžiausia dovana“. Ja siekiama paskatinti vyrus aktyviau įsitraukti į vaikų auginimą nuo pat pirmų vaiko gyvenimo dienų. Ar visuomenės nuostatos tam palankios? Ar pilnavertė tėvystė ir menininko karjera – suderinama? Pokalbis su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos komunikacijos vadove, socialinės kampanijos „Būti tėčiu - didžiausia dovana“ vadove Mintaute Jurkute ir kompozitoriumi Giedriumi Svilainiu.

Prieš dvejus metus „Šokį dulkių siurbliui ir tėčiui“ pristačiusi šiuolaikinio šokio atlikėja Greta Grinevičiūtė dabar ruošiasi antrajai šeimos santykius analizuojančio triptiko daliai – „Šokiui skalbimo mašinai ir mamai Kaip per kūno patyrimą kuriama choreografija bei buitinio gyvenimo atributai kuria vaikų ir tėvų santykių analizę?

Ved. Indrė Kaminckaitė

Trumpas:

Ryto allegro. Kultūros bendruomenės nuogąstavimai dėl rėmimo fondo modelio. Ar pilnavertė tėvystė ir menininko karjera – suderinama? Liteažratūros festivalis „Vilniaus lapai“. Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis. Vytauto Bikulčiaus knygų apžvalga. Šeimos santykius per šokį apmąstanti Greta Grinevičiūtė.

Ved. Indrė Kaminckaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.