Pakeliui su klasika. Aktorė Judita Urnikytė – apie tai, ko neįmanoma suvaidinti

Pakeliui su klasika

2020.11.12 16:05

Pakeliui su klasika. Aktorė Judita Urnikytė – apie tai, ko neįmanoma suvaidinti

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šią savaitę paskelbta apie išskirtinį Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ laimėjimą – jiems atiteko pirmą kartą teiktas prestižinio Ernsto von Siemenso fondo ansamblių prizas. Tarptautinis įvertinimas ir solidi jį lydinti premija atveria daug naujų galimybių. Apie džiugią naujieną ir ateities perspektyvas – pokalbis su ansamblio „Synaesthesis“ vadove Marta Finkelštein.

Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis skelbiasi norintis ugdyti išlavinto skonio žiūrovą. Nuo lapkričio 14 d. jo renginiai keliasi į virtualią erdvę, tačiau net ir tokiu būdu pristato koncertinę-pažintinę programą, kuri skirta LDK kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto 500-osioms gimimo metinėms. Apie festivalį pasakoja festivalio koordinatorė Beatričė Baltrušaitytė.

Koncertams šiuo metu dažnai skambant virtualioje erdvėje garso įrašų prodiuserė, režisierė Aleksandra Kerienė dalinasi įžvalgomis, kokią reikšmę muzikos kokybei turi kiekviena garso technikos grandinės dalis nuo atlikėjo iki klausytojo: svarbus ne tik kokybiškas garso įrašas, bet ir jo atkūrimas.

Rubrikoje „Be kaukių“ – Judita Urnikytė, Vilniaus miesto teatro „Atviras ratas“ ir „Keistuolių teatro“ aktorė, taip pat – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, dėstanti scenos judesio meną. Apie kūrybą suaugusiųjų ir vaikų auditorijai, apie dialogą su publika be ketvirtosios sienos ir apie tai, kokią dalį jos gyvenime šiandien užima muzika – pokalbis su aktore.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Rasa Murauskaitė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.