Garso ekspedicija: apie Anatolijaus Šenderovo kūrybą – su Indre Baikštyte ir Pavelu Giunteriu

Garso ekspedicija

2020.11.12 10:05

Garso ekspedicija: apie Anatolijaus Šenderovo kūrybą – su Indre Baikštyte ir Pavelu Giunteriu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ketvirtoji garso ekspedicija – tai pasivaikščiojimas po pianistės Indrės Baikštytės ir perkusininko Pavelo Giunterio prisiminimus apie kompozitorių Anatolijų Šenderovą. Šiais metais kompozitorius būtų šventęs savo 75-etį.

Nuo pirmo iki paskutinio susitikimo, nuo kūrybinės draugystės iki kūrybinių ginčų, anekdotų apie apniukusį ar saulėtą orą, dėl kurio keisdavosi kūriniai, ir glaudų kūrybinį ryšį, kai skambinti galima net naktį.

Pasakojimą lydį kūriniai iš šią vasarą Jono Žiburkaus ir David Geringo iniciatyva išleistos Anatolijaus Šenderovo kūrinių rinktinės „Paratum cor meum. Hommage à Anatolijus Šenderovas“. Laidoje naudojamos kūrinių „Dovydo giesmė“, Koncerto perkusijai ir styginių orkestrui „...per Giunt“, Trio grosso, ir „Paratum cor meum...“ ištraukos.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinė laida, skirta lietuviškai šiuolaikinei muzikai. Čia svečiuojasi kūrėjai, formuojantys lietuviškos šiuolaikinės muzikos panoramą, atlikėjai, užsikrėtę šiuolaikinės muzikos virusu ir katalizuojantys lauko dinamiką. Čia atsiveria skirtingos kūrybinės kryptys, egzistuojančios, koegzistuojančios, dingstančios ir vėl atsirandančios. Laidoje iš užribių ištrūksta įdomiausi naujosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir procesai, pasigirsta skambesiai, kuriuos ne iškart lengva suprasti, bet į kuriuos norisi įsiklausyti. Laida transliuojama ketvirtadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Garso ekspedicija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.