Gimtoji žemė. Vėl bus dalinamos lengvatinės paskolos

Gimtoji žemė

2020.11.12 06:07

Gimtoji žemė. Vėl bus dalinamos lengvatinės paskolos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Antrą kartą šiemet Žemės ūkio ministerija skiria lėšų lengvatinėms paskoloms žemės ūkio sektoriui. Siekiant sumažinti koronaviruso pandemijos įtaką dabar numatyta 50 mln eurų. Finansinę paramą sektoriui administruojančio Žemės ūkio paskolų garantijų fondo vadovė Romalda Globienė teigia, kad paskolą gauti paprasta, o Telšių rajono ūkininkas Arūnas Usis, jau pasinaudojęs tokia paskola, įsitikinęs jos nauda. Kokie argumentai?

Roma ir Juozas Žėkai gyvena Varėnos rajono Tolkūnų kaimo pakraštyje. Apylinkėse daug darbščių dzūkų, bet Žėkų šeimos ūkis išsiskiria įvairove: 9 kiaulės, 7 karvės, 27 šeimos bičių ir daugiau kaip 100 ha dirbamos žemės. Abu sutartinai teigia, kad dirba iš įpročio, siekia natūraliais produktais aprūpinti šeimą ir toli į priekį neplanuoja, nes “dzievulis tada juokiasi”.

Ved. Arvydas Urba

logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.