Laba diena, Lietuva. Pandemija nerimą kelia šalies laboratorijose: bijo, kad medžiagų testavimui nebepakaks

Lietuvos mokiniai ir vėl grįžo į nuotolinį mokymą – kai kuriuos dėl to reikia aprūpinti įvairiomis informacinių technologijų priemonėmis. Švietimo ministerija buvo numačiusi per vienerius mokslo metus moksleiviui skirti 40 eur tokių priemonių įsigijimui, tačiau švietimo bendruomenė pastebi, kad priemonių ir paslaugų kainos išaugo. Visa tai stebėjo ir aptaria LRT žurnalistas Mindaugas Aušra.

Naujausią su COVID-19 susijusią informaciją kiekvieną dieną pradėjo pateikti ne tik NVSC, bet ir Statistikos departamentas. Šis pažada kelis kartus per dieną atnaujinti pačią naujausią informaciją ir viešai paskelbti, suskirstyti savivaldybėmis. Vis dėlto jau kelias dienas teikiami duomenys tarp abiejų institucijų nesutampa ir skiriasi bent keliomis dešimtimis.

Metas užsienio aktualijoms: kokie yra naujai išrinkto JAV prezidento Joe Bideno santykiai su užsienio partneriais? Lenkijoje, kuri paskutiniu metu buvo vadinama Donaldo Trumpo „fortu“ šiuo metu esama baimės, kad naujasis prezidentas kritiškiau vertins Varšuvos politiką, todėl pasikeis JAV ir Lenkijos santykis.

Atsirado nerimo, jog Lietuvoje gali imti strigti COVID-19 testavimo procesas dėl tam tikrų medžiagų trūkumo. Pranešta, jog kai kuriose laboratorijose gali pritrūkti terpių arba mėgintuvėlių. Laidoje kalbamės su NMVRVI direktoriaus pavaduotoja Snieguole Ščeponavičiene.

Prieš prisiekiant naujajam Seimui, parlamento rūmuose vyksta didysis kraustymasis. Dalis Seimo narių liks dirbti dabar turimuose kabinetuose, kiti kraustysis į naujus. Dar beveik 60 politikų turi visiškai atlaisvinti patalpas, nes naujajame Seime nebedirbs. Taigi su keliais Seimą paliekančiaisi politikais ir pasikalbėkime.

Jeigu paklausčiau, su kokiais daiktais jums asocijuojasi karantinas ir kova su pandemija, tikėtina, daugelis atsakytų – kaukė. Tiek kaukės, tiek kiti žmonių į Nacionalinį muziejų atnešti daiktai taps eksponatais, kuriuos galėsime apžiūrėti muziejuose ateityje. Apie šiuo metu renkamą kolekciją, kurią pildyti galite ir jūs, pasakoja kolegos.

Šiais metais ir Kalėdos gali būti šiek tiek kitokios – pandemija gali pakoreguoti ir jas. Ar dėl to reikėtų jau dabar susirūpinti kalėdinėmis siuntomis, klausiame Lietuvos pašto atstovės Gintarės Kitovės ir „Siųsk pigiau“ vykdomosios direktorės Živilės Kaminskienės.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau