Labas rytas, Lietuva I d. Profesorius Usonis – apie COVID-19 vakcinos veiksmingumą ir skirtingą nei Verygos prognozę

LRT TELEVIZIJOS eteryje – I-oji lapkričio 11 dienos laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis, kurią šį rytą pasitiko Ugnė Siparė ir Modestas Naudžius. Laidoje gausu įvairių temų, o visas jas galite apžvelgti dabar.

Juvelyrikos dirbtuvės. Kviečiame pasidairyti po juvelyrikos dirbtuvę, kur į kūrybą pasinėrę architektai, kulinarai, informacinių technologijų specialistai bei mokyklos dar nebaigę moksleiviai. Pastebima, kad juvelyro amatas populiarėja kaip prasminga laisvalaikio alternatyva.

Akmens amžiaus radiniai. Nors muziejai šiuo metu uždaryti, kviečiame bent ekranuose apžiūrėti prieš pat karantiną duris atvėrusią parodą. „Ar galima šnekėtis man su jais?“ – paroda, skirta akmens amžiaus laikotarpiui ir padalyta į dvi dalis: vienoje iš jų pristatomas Lietuvos archeologų motina vadinamos Rimutės Rimantienės gyvenimas ir darbai, o kitoje – įstabiausi jos radiniai.

Knygų apžvalga. Šį trečiadienį savo pasirinkimais su žiūrovais dalijosi literatūros kritikė Jūratė Čerškutė.

COVID-19 vakcina. Vokietija sako, kad jau artimiausiomis dienomis Europos Komisija pasirašys susitarimą dėl dviejų šimtų milijonų naujosios vakcinos nuo koronaviruso dozių pirkimo su galimybe įsigyti dar šimtą milijonų. VU Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Usonis sako, kad žinia apie vakciną yra džiuginanti, tačiau reikalauja kantrybės ir galutinių rezultatų. Jis tai pat pateikia prognozę, kada vakcina galėtų pasirodyti Lietuvoje, o spėjimas – kiek kitoks nei sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos.

Apie vakciną – iš jos bandymuose dalyvavusio lietuvio lūpų. Kembridžo universiteto ligoninės medikas Tumas Beinortas pats buvo vakcinos nuo COVID-19 bandymų savanoris. Apie tai, kaip jis vertina pranešimus dėl naujos efektyvios vakcinos sukūrimą, pokalbis su juo.

Laidos I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Modestu Naudžiumi.

Ved. Ugnė Siparė.