Gimtoji žemė. Grūdų eksportas naudingas ne tik žemdirbiams

Gimtoji žemė

2020.11.11 06:07

Gimtoji žemė. Grūdų eksportas naudingas ne tik žemdirbiams

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis rugsėjį eksportuota 600 000 t grūdų, beveik dvigubai daugiau nei pernai. Ką rodo didėjantis lietuviškų grūdų eksportas, kokia nauda augintojams, prekybininkams, šalies biudžetui? Aptaria Grūdų augintojų ir Gūdų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijų vadovai Ignas Jankauskas ir Dalia Ruščiauskienė.

Laura ir Vaidas Rančiai turi nedidelį tik savo reikmėms ūkelį ir gyvena Radviliškio rajono Šaukoto miestelyje. Jie abu mėgsta tvarką ir kartu gražina aplinką, remontuoja namą. Kodėl vieni sodiečiai tvarkosi gražiai, o kiti nesitvarko?

Verta žinoti, kad kunigaikščio Vytauto į Lietuvą prieš 600 m atsivežti karaimai buvo ne tik drausmingi kariai, bet ir puikūs žemdirbiai. Jie ypač gerai mokėjo auginti ir raugti agurkus, kuriuos vertino anuomet ir Vilniaus gyventojai. Pasakoja etnologė Lina Leparskienė.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.