Vienkartinė planeta. Astravas jau veikia. Kas toliau?

Vienkartinė planeta

2020.11.09 16:30

Vienkartinė planeta. Astravas jau veikia. Kas toliau?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Lapkričio 3 d. Baltarusija pradėjo gaminti elektrą Astravo atominėje jėgainėje. Ką žinome apie jos saugumą ir ar lieka galimybių stabdyti projektą, kurį Lietuva laiko pavojingu?

Baltarusių aplinkosaugos aktyvistė Irina Suchij rugsėjį dėl savo veiklos prieš Astravo elektrinę penkias paras praleido kalėjime. Ji pripažįsta, kad ekologija baltarusiams dabar nėra prioritetas. Visgi kilusi revoliucija teikia vilčių, kad visuomenė susivienys ir šiuo klausimu.

Tuo metu organizacijos „Greenpeace“ ir „Nuclear Transparency Watch“ tinklo ekspertas Janas Haverkampas Astravo AE vadina savo „sunkiu vaiku“. Jis taip pat apgailestauja, kad Lietuvoje nėra nevyriausybinės organizacijos, kuri nuosekliai analizuotų sudėtingus branduolinės energetikos klausimus ir palaikytų baltarusių kolegas.

Autorė Vaida Pilibaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.