10-12. Lygiai trys mėnesiai, kai Baltarusijoje vyksta masiniai protestai

10–12

2020.11.09 10:05

10-12. Lygiai trys mėnesiai, kai Baltarusijoje vyksta masiniai protestai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

10:30 Baigus mokyklą Lietuvoje stengiausi ištrūkti ir apsigyventi toliau nuo gerai pažįstamų vietų ir kultūros. Studijavus Danijoje, patyrinėjus žolelių mediciną Indonezijoje, įsisukus į nekilonojamą turtą Londone ir apsistojus karštajame pasaulio centre Pekine po devynerių metų nusprendžiau grįžti į Lietuvą – taip save apibūdina Tautvilė Daugėlaitė.

11:05 Šiandien – lygiai trys mėnesiai, kai Baltarusijoje vyksta masiniai protestai. Baltarusijos pilietinė visuomenė ragina Aliaksandrą Lukašenką pasitraukti ir perduoti valdžią. Tuo metu prezidentas, kurio nepripažįsta Vakarų pasaulis, toliau imasi represijų prieš protestuotojus. Vis daugiau Lietuvos aukštųjų mokyklų priima studentus iš Balatarusijos.

11:30 Laidoje 10-12 – išskirtinis nepriklausomo žurnalisto, Baltarusijos ir Prancūzijos piliečio Andrejaus Vaitovičiaus interviu. Žurnalistas po prezidento rinkimų porą mėnesių Vakarų žiniasklaidai pranešinėjo apie padėtį Baltarusijoje, po to su visa savo šeima buvo priverstas palikti šalį. Šiuo metu jis vėl bando grįžti į Minską ir tęsti darbą.

Laidą veda: Rūta Kupetytė

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.