Sklaidysime mėnraščio „Kaunas pilnas kultūros“ puslapius.
Kultūros įvykių pasaulyje apžvalga: Vokietijos muziejų vadovai nepritaria karantino reikalavimams, alternatyva knygų pardavimo milžinei „Amazon“, pasikartojančios tų pačių eksponatų vagystės Danijos ir Nyderlandų muziejuose, atsisveikinimas su taksofonų būdelėmis Niujorke.
Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas viešąją įstaigą „Taško“ teatrą pripažino profesionaliojo scenos meno įstaiga.
Ar galime sakyti, kad lietuviai pažįsta Japoniją? Pokalbis su Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto docente dr. Dalia Švambaryte.
Kultūros įstaigų – muziejų, galerijų, koncertų salių durys dėl karantino vėl užvertos. Kultūros sektoriaus atstovai piktinasi, kad net ir sugebėdami užtikrinti lankytojų saugumą, jie priversti nedirbti. Kodėl priimti tokie griežti sprendimai, nors kultūrininkai tikina galintys užtikrinti lankytojų saugumą? Kaip karantiną išgyvena Vokietijos ir Švedijos kultūrininkai?
Lietuvos kultūros institutas 2020-aisiais finansavo rekordinį skaičių naujų vertimų. 46-iems knygų ir 35-iems kūrinių ištraukų vertimams į užsienio kalbas šiais metais paskirstyti 135 tūkstančiai eurų. Kokiais kriterijais vadovaujantis buvo atrinkti literatūros kūriniai ir kur užsieniai labiausiai mėgiama lietuvių literatūra?
Archeologė, dr. Raimonda Nabažaitė, besižavinti koklinėmis krosnimis ir jų istorija, siekia, kad šis kultūrinis paveldas šiais „euroremontų“ laikais neišnyktų ir bent fotografijų pavidalu atgultų į istorinę atmintį.
Muzikiniais atradimais su klausytojais dalinasi Domantas Razauskas.