Panorama. Rinkimus laimėjęs Bidenas sako sieksiantis suvienyti tautą

Trumpas atsisako pripažinti pralaimėjimą ir žada rezultatus ginčyti teisme

Joe Bidenas laimėjo JAV prezidento rinkimus, užsitikrindamas persvarą prieš Donaldą Trumpą Pensilvanijos ir Nevados valstijose, rodo JAV žiniasklaidos prognozės. Prieš susirinkusią publiką Vilmingtono mieste, J. Bidenas pirmąkart pasakė kalbą, kaip išrinktasis šalies prezidentas. J. Bidenas miniai žmonių teigė, kad yra pasiruošęs atkurti amerikiečių pasitikėjimą prezidento institucija.

Išrinktąjį prezidentą Joe Bideną ir viceprezidentę Kamalą Harris sveikina pasaulio lyderiai. Demokratų pergalę užsienio lyderiai vadina proga sustiprinti demokratiją visame pasaulyje.

Marijampolės senelių namai ir Raseinių rajono Blinstrubiškių senoliai bei juos prižiūrintis personalas savo kailiu patyrė, ką reiškia, kai senelių globos įstaigos paverčiamos infekcinėmis ligoninėmis.

Karantinas elektroninei prekybai vėl atneša antrą kvėpavimą. Kaip ir pavasarį, taip ir dabar verslininkai pastebi išaugusius pirkėjų skaičius. Tačiau ekspertai perspėja nekartoti ankstesnių klaidų, kai pirkėjams vėluodavo užsakymai ar prekes gauti į namus būdavo galima tik didmiesčiuose.

Minsko gyventojai 13 savaitgalį iš eilės protestuoja prieš Aliaksando Lukašenkos režimą. Centrinėje Minsko dalyje susirinkus keliems tūkstančiams žmonių, pareigūnai juos bando įbauginti grotomis. Baltarusijoje šiandien sulaikyta beveik 400 žmonių. Pranešama, kad Minske girdėjosi ir šūvių.

Tbilisyje prie parlamento susirinko tūkstančiai opozicijos šalininkų. Protesto dalyviai tikina, kad spalio 31 vykę parlamento rinkimų rezultatai – suklastoti. Reikalaujama pirmalaikių rinkimų.

Kalėdų laukimas didžiuosiuose miestuose šįmet bus kitoks. Eglės puoš miestų aikštes, tačiau Kalėdų miestelių ar koncertų dėl pandemijos greičiausiai nebus. Neplanuojama rengti ir senųjų metų palydėtuvių.

Paskelbus karantiną draudžiama lankytis kultūros ir pramogų įstaigose. Tačiau meno galerijos teigia, kad jose saugiau nei prekybos centruose. Numatytos parodos bus atidaromos, nors kol kas – be žiūrovų.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau