Kultūros savaitė. Meno istorikė Mėta Valiušaitytė, Springoros atsiminimų knyga ir kapų priežiūros niuansai

Kultūros savaitė

2020.11.07 09:05

Kultūros savaitė. Meno istorikė Mėta Valiušaitytė, Springoros atsiminimų knyga ir kapų priežiūros niuansai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Prisimename kompozitorių Faustą Latėną.

Geriausiems scenos menų pasirodymams, kūrėjams ir atlikėjams išdalinti Auksiniai scenos kryžiai.

Kauno projektas „Nuo barakų iki parako” pristato lobių žaidimą. Po Šančių barakus vaikštinėja ir frazės „Ir Kaune gyventi galima” kilmę aiškina Kotryna Lingienė.

Vanessa Springora knygoje „Abipusiu sutikimu“ aprašo savo ankstyvosios paauglystės metus, kai buvo patekusi į pedofilija kaltinamo garsaus Prancūzijos rašytojo G. Matzneffo įtaką.

Filosofas Aldis Gedutis komentare aptaria, kaip prižiūrint kapus atsiskleidžia bendrapiliečių nepasitikėjimas vieni kitais.

Pasaulyje: Vokietijos muziejų vadovai nepritaria karantino reikalavimams, alternatyva knygų pardavimo milžinei Amazon, pasikartojančios tų pačių eksponatų vagystės Danijos ir Nyderlandų muziejuose, atsisveikinimas su taksofonų būdelėmis Niujorke.

Meno istorikė Mėta Marija Valiušaitytė dirbdama Picasso muziejuje Paryžiuje parengė parodą „Pablo Picasso Luvrai“. Išsamiai Picasso kūrybą pristatanti paroda Luvre dėl karantino nukelta metams, ta proga Mėta Marija rado laiko disertacijos apie Picasso kūrybą rašymui. Pokalbis su meno istorike apie Picasso, Luvrą, meno grobimą ir nesibaigiantį mokymąsi žiūrėti.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.