Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Kova su grožio standartais: pavyzdį savo sekėjams rodo atlikėja Monique

Kokia turininga veikla galima užsiimti karantino metu? Tai gerai žino aktorė Kristina Savickytė – ir pirmojo karantino metu ji LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje ji pasakojo apie ne vieną veiklą, kuri likus namuose gali būti įdomi ir vaikams, ir jų tėvams. Gerosios praktikos, patarimai ir smalsieji tyrinėtojai namuose – apie visa tai išgirsite pokalbyje.

„Rekomendacijų“ skilties svečias – virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas. Netrukus tėvu tapsiantis Deivydas atskleidžia – dabar jo rankose dažnai galima pamatyti būsimiems tėvams skirtą literatūrą, tačiau stengiasi neapleisti ir kitokios. Kas įkvepia žinomą virtuvės šefą?

„Mano kūnas daugiau nebebus minusų ir pliusų sistema“, teigia dainininkė Monika Pundziūtė-Monique ir įamžino savo kūną fotosesijoje. Atlikėjos teigimu, visuomenės išvaizdos standartai atveda prie toksiško savęs supratimo. Iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ autorė Giedrė Valavičiūtė teigia, kad labai svarbu, jog socialinę galią turintys žmonės, tokie kaip Monika, kalba apie tai bei prisideda savo pavyzdžiu.

Orientavimosi žaidimas „Klimatosūkis“ – draugiškas gamtai ir gamtos išsiilgusiems. Palikus automobilį net ir Vilniuje, visai netoli nuo centro, galima rasti nematytų objektų. Apie tarptautinį projektą pasakoja projekto vadovė Lietuvos gamtos fonde Inga Labutytė-Atkočaitienė.

Pokalbius laidoje tęsiame su socialinių dirbtuvių įkūrėjais Aukse Brazauskaite-Griškoniene ir Sauliumi Jasevičiumi – šios iniciatyvos juos paskatino imtis dukra. Įkūrėjos teigimu, dirbtuvių tikslas – kad vaikai su specialiaisiais poreikiais ar neįgalumu galėtų lavinti darbinius įgūdžius ir vėliau integruotis į darbo rinką.

Jei įsivaizduotume sodininko darbą, turbūt palaikytume jį gana saugiu, tačiau tik ne Kambodžoje. Čia sodininkams tenka lipti į keliasdešimties metrų aukštį be jokių apsaugų, ten šliaužti ir balansuoti. Kodėl tuo užsiimti tenka taip ekstremaliai, pasakoja „Margo pasaulio“ rubrika.

Kviečiame apžiūrėti sieną, kurią puošia signatarai – tai integruotų pamokų dalis. Dailininko Linas Kaziulionis ir edukacinės pamokos koordinatorės Evelinos Ramašauskaitės-Kaziulionės klausiame, kaip toks gatvės menas padeda vaikams ir ar noriai mokyklos įsileidžia tokias iniciatyvas.

Moliūgų sezonas vis dar nesibaigė – ką galima pasigaminti iš užsilikusių daržovių, pasakoja maisto tinklaraštininkė Renata Ničajienė. Ji pristato kelis būdus, kaip pasigaminti moliūgų tyrę, kuri pravers ir kepant pyragus, ir verdant virtinius.

Nors be apsauginių kaukių šiomis dienomis negalime žengti nei žingsnio pro duris, pasikalbėkime apie kitokias kaukes – gyvenimo ir kūrybos. Apie jas daug žino menininkas Stasys Eidrigevičius, kuris savo kūryboje jau seniai plėtoja kaukių tematiką, o šiemet išleido kalendorių su jomis.

Panevėžietis fotomemenininkas Evaldas Ivanauskas pristatė darbų ciklą, kuriame naujam gyvenimui atgyja tarpukarį menančios fotografijos. Apie laikui nepavaldų dviejų fotomenininkų dialogas – reportaže.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau