Ryto allegro. Įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“ – kas buvo stipriausi Lietuvos scenoje?

Ryto allegro

2020.11.06 07:05

Ryto allegro. Įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“ – kas buvo stipriausi Lietuvos scenoje?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujausio žurnalo „Literatūra ir menas“ apžvalga.

Literatūrologės, vertėjos Dovilės Kuzminskaitės naujų knygų apžvalgoje du verstiniai romanai: Didžiosios Britanijos rašytojos Bernardine Evaristo dinamiškas pasakojimas „Mergaitė, moteris, kita“, – knyga, atskleidžianti kitą, ne stereotipiškai anglosaksišką ir nugludintą, šalies pusę, 2019 m. autorei pelnė Man Booker premiją, – ir Jeanine Cummins trileris, bestseleris, „Amerikos purvas“.

Radvilų rūmų dailės muziejuje – ilgai laukta žymaus amerikiečių menininko Michaelio Rakowitzo paroda „Nematomo priešo būti neturėtų“, kuri čia veiks tik vieną dieną. Nuo Lapkričio 7 dienos muziejus nedirbs. Domisi Laima Ragėnienė.

Jau ketvirti metai, atėjus rudeniui, mūsų intelektualai pagerbia vieną iškiliausių Europos mąstytojų, Vytauto didžiojo universiteto profesorių Leonidą Donskį (1962 – 2016). Apie Leonido Donskio liberalizmą, jo Europos, neatsiejamos nuo kultūrinių šaknų ir mažųjų kultūros centrų puoselėjimo, sampratą Donatas Puslys kalbėjosi su filosofu Vilniaus universiteto rektoriaus patarėju Pauliumi Gritėnu.

Pagaliau įteikti „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimai. Pokalbis su viena komisijos narių, teatrologe Lina Klusaite apie stipriausius Lietuvos teatro darbus bei nusipleniusias asmenybes. Pasakojimai apie ryškiausius praėjusių metų scenos pasirodymus.

Šeštadienį vėl prasideda visuotinis karantinas. Muziejai, tetarai ir kino teatrai uždaromi kol kas ateinančioms trim savaitėms. Kokios kultūros benbdruomenės nuotaikos ir ar įmanoma šį karantiną išnaudoti naudingai? Pokalbis su „Operomanijos“ vadove Ana Ablamonova ir Tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos pirmininke Danute Gambickaite.

Ved. Austėja Kuskienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.