Panorama. Iš pareigų atleidžiamas ULAC direktorius Čaplinskas kaltinamas nevykdęs ministro nurodymų

Jungtinėse Valstijose prezidento rinkimų balsai tebeskaičiuojami, kai kuriose svyruojančiuose valstijose abu kandidatus skiria tik po keliasdešimt tūkstančių balsų. Nors arčiau pergalės demokratų kandidatas Joe Bidenas. Skaičiuojama, kad jam trūksta tik pranašumo dar vienoje svyruojančioje valstijoje.

Iš pareigų atleidžiamas Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas. Kaip pranešama Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime, už šiurkščius darbo drausmės pažeidimus ir pareigų neįvykdymą.

Centro dešinės koaliciją buriančios partijos – konservatoriai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija – jau pirmadienį tiksi pasirašyti koalicijos sutartį. Tai po dar vienų derybų pranešė kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė.

Europos Komisija prognozuoja, kad po 30-ies metų kas antras Lietuvos gyventojas bus vyresnis kaip 50-ies metų. Analitikai sako, sensta daugelio šalių visuomenės, bet Lietuvoje bėda ta, kad žmonės, nors gyvena ilgiau, sirgti ima anksčiau. O turintys sveikatos ir noro dirbti, neturi tam reikiamų kompetencijų. Situacijai pakeisti, analitikai sako, būtina politikų lyderystė, kad pensininkus jie laikytų ne išlaikytiniais, o ekonomikos potencialu.

Baltijos šalims nerandant sutarimo dėl elektros pirkimo pradėjus veikti atominei Astrave, Latvija atskirai pradėjo prekiauti su Rusija. Energetikos ministras sako, kad tokio sprendimo ir tikėjosi – esą kol energetikos reguliavimo taryba nepatvirtins bendos metodikos, Lietuva nieko imtis negali. Energetikos ekspertas Romas Švedas sako, kad tiek ginčai dėl elektros Lietuvos viduje, tiek tarp Baltijos šalių yra Kremliaus pergalė.

Europoje jau keletą mėnesių sėkmingai naudojama išmanioji programėlė, įspėjanti apie turėtą artimą kontaktą su sergančiuoju, Lietuvoje bus pristatyta tik rytoj. Sveikatos apsaugos ministras atsakomybę dėl vėlavimo verčia visuomenės sveikatos centrui. Specialistai pabrėžia, kad panašios priemonės pradėtos naudoti laiku, būtų bent kiek pristabdę koronaviruso plitimą.

Nacionaliniame operos ir baleto teatre įteikti aukščiausi šalies teatro apdovanojimai – „Auksiniai scenos kryžiai“. Įprastai teikiami per teatro dieną kovo 27-ąją, dėl karantino ceremonija nukelta į šį vakarą. Šalies teatralams įteikta 16 Auksinių scenos kryžių ir Boriso Dauguviečio auskaras.

Ved. Marijus Žiedas.