10–12. LRT ieško sprendimų: iš globos sistemos – į savarankišką gyvenimą

10–12

2020.11.05 10:05

10–12. LRT ieško sprendimų: iš globos sistemos – į savarankišką gyvenimą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„LRT ieško sprendimų“. Globos sistemoje augę vaikai, sulaukę pilnametystės, gali pradėti savarankišką gyvenimą. Tačiau tyrimai rodo, kad Lietuvoje daugelis jų tam jaučiasi nepasirengę. Siekiant jaunuoliams padėti, kai kuriose savivaldybėse jau įkurti specialūs jaunimo namai šešiolikmečiams ir vyresniems, kur jie pamažu mokosi tvarkyti savo pinigus ir imasi kitų atsakomybių, kurių prireiks suaugus. Tokia paslauga vadinama palydimąją globa ir ekspertai sako, kad būtinai reikia Lietuvoje ją daryti labiau prieinamą.

Pas folkloro tyrinėtoją ir atlikėją Lauritą Peleniūtę žmonės ateina mokytis sutartinių. Būna, kad jas dainuodami atranda stiprų ryšį su gamta. Laurita sako, kad ir jai pačiai miško reikia kaip oro, tačiau šis pokalbis nuves daug toliau nei lietuvio meilės miškui tema. Ištrauka iš tinklalaidės „Suolelis miške“.

Ved. Giedrė Čiužaitė

logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos įrašai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.