LRT Aktualijų studija. Apie nerimą keliančią medikų savijautą

LRT aktualijų studija

2020.11.05 09:05

LRT Aktualijų studija. Apie nerimą keliančią medikų savijautą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Tyrimas signalizuoja neatidėliotinų sprendimų reikalaujančią situaciją: per COVID-19 pandemiją beveik pusė medikų norėtų mesti mediciną, tiek pat jų kenčia depresiją ir nerimą. Ir tokios nuotaikos siejamos ne vien su kova pirmose fronto linijose, bet ir su seniai egzistuojančiu nuolatiniu stresu darbo vietoje. Vyriausybė dar prieš metus, po mediko savižudybės, buvo pažadėjusi imtis visokeriopų priemonių, kurios pagerintų psichologinį klimatą sveikatos įstaigose, tačiau kadencija baigiasi, o pokyčių nematyti. Su kokiais planais ateina naujoji valdžia?

„Aktualijų studijoje“ – viena iš tyrimo autorių – VU Anesteziologijos ir reanimatologijos klinikos docentė, VU Santaros klinikų II reanimacijos ir intensyviosios terapijos poskyrio anesteziologė reanimatologė Ieva Norkienė, Medikų Sąjūdžio vicepirmininkė, išrinktoji Seimo narė Jurgita Sejonienė, Seimo narė Paulė Kuzmickienė, rezidentai.

Ved. Rasa Tapinienė

logo

Analitinė diskusijų laida, kurioje platus ekspertų ratas apžvelga aktualiausią temą ir ieško sprendimų. Dinamiškoje valandinėje laidoje klausytojas gali apie problemą išgirsti plačiai, išnagrinėtą įvairiais pjūviais. Kiekvieną darbo dieną 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

LRT aktualijų studija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.