Labas rytas, Lietuva I d. Lietuvos kalėdinių eglių plantacijoje darbai nesustoja: verslui pandemija įtakos neturi

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-osios dalies eteryje – lapkričio 5-osios rytas, kurį drauge su televizijos žiūrovais pasitiko Gabrielė Kloniūnaitė ir Ignas Krupavičius. Temų, kaip ir kiekvieną rytą, gausu, tad apie jas trumpai.

Skulptorius Rimantas Milkintas. Žinomas menininkas kuria jau 25 metus. Visą šį laiką jis vadina nesibaigiančiomis studijomis su eksperimentais ir atradimais. O kartu šypsodamas sako – menininkas yra aplinkos siurblys, savo darbais atspindintis dabarties momentus. Taigi kokie tie atspindžiai – pažiūrėkime.

Metamorfozės kine. „Kino industrija yra didelė melo imperija“ – sako filmų kūrėjai iš Lietuvos, padėję kitų šalių filmų kūrėjams sukurti čia Paryžių, Londoną ir net Tokiją. Kaip atrandama, gimsta kino filmo aikštelė, kolegų pasakojime.

Kalendorius. Prieš 61 metus gimė dainininkas ir kompozitorius Bryanas Adamsas. Kanadietis muzikantas užsiima ir filantropine veikla, pasisako už gyvūnų teises, taip pat turi dar vieną pomėgį, kurio rezultatus galima išvysti internete ir parodose. Šio ryto „Kalendoriaus“ klausimas taip ir skambėjo – koks šis pomėgis?

Savaitės orų prognozė. Prabėgęs spalis rekordų lentelėse išliks neužmirštas – per daugiau nei 50 metų tai buvo beveik šilčiausias dešimtasis metų mėnuo. Prasidėjus lapkričiui, prognozės ne ką šaltesnės – iš pirmųjų savaičių galima laukti dar vieno rekordo. Apie kiekvieną artėjančios savaitės dieną per orų prizmę – LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Besitęsianti Bideno ir Trumpo kova. Trečiadienio naktį įvyko lemiamas lūžis kovoje dėl Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento posto ir pergalė pakrypo demokratų kandidato Joe Bideono, kuris jau turi 264 rinkikų balsus, naudai. Respublikono Donaldo Trumpo sąskaitoje – 213 rinkikų balsai. Prezidentas rezultatą ginčija, o jo kampanijos komanda paskelbė ieškinius dėl balsų skaičiavimo Mičigano, Pensilvanijos, Džordžijos valstijoje, reikalaujama, kad balsai būtų perskaičiuoti Viskonsine. Apie tai, ar Bidenui iki pergalės trūksta jau visai nedaug ir kokios politikos tam nutikus iš jo tikėtis, kalbėjo VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė.

Kalėdinių eglučių verslo nesustabdo ir pandemija. Nors iki Kalėdų dar pusantro mėnesio – darbai didžiausioje Lietuvoje kalėdinių eglių plantacijoje virte verda. Stambiausias šalies eglių augintojas sako, kad šiam verslui pandemija įtakos beveik neturi. Dešimtys tūkstančių eglių jau keliauja į užsienio šalis.

I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų naujienų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau