Pakeliui su klasika. Apie visuomenės kritiką ir humoru virstantį folklorą su „Šventiniu bankuchenu“

Pakeliui su klasika

2020.11.04 16:05

Pakeliui su klasika. Apie visuomenės kritiką ir humoru virstantį folklorą su „Šventiniu bankuchenu“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Netekome kompozitoriaus Fausto Latėno. Menininką prisimena ir jo kūrybos išskirtinumus aptaria kompozitorė Zita Bružaitė ir Vilniaus teatro „Lėlė“, kuriame Latėnas debiutavo kaip teatro kompozitorius, režisierius Rimas Driežis.

Sostinėje, Algirdo gatvės skvere pristatyti menininko Tomo Daukšos skulptūriniai objektai – du įspūdingo dydžio sniego žmonės. „Nepaisant žaismingos, atraktyvios formos, šis projektas yra rimtas meninis tyrimas. Jame apsvarstoma skirtis tarp tikėjimo ir žinojimo“, – tvirtina kūrėjas.

Kodėl Prancūzijos kultūrai, nepaisant visų priešiškų išpuolių, tokia svarbi karikatūra? Pokalbis su Prancūzijos lietuve Ieva Mikalkevičiūtė-Naulet.

Rubrikoje „Be kaukių“ – susitikimas su Luku Šidlausku, kurio vienas iš alter ego yra garsųjį „Lietuvos istorijos repą“ atliekantis „Šventinis bankuchenas“. Vienas naujausių jo kūrinių – „Nykstančių lietuvių liaudies dainų rinkinys“. Pokalbis su Luku Šidlausku apie jo skirtingus alter ego, visuomenės kritiką ir humorą, kuriuo gali virsti net lietuvių folkloras.

Ved. Marius Eidukonis ir Indrė Kaminckaitė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.