Ryto allegro. Kaip valstybė manipuliuoja mūsų emocijomis? Kaip JAV prezidento rinkimus vertina menininkai?

Ryto allegro

2020.11.04 07:05

Ryto allegro. Kaip valstybė manipuliuoja mūsų emocijomis? Kaip JAV prezidento rinkimus vertina menininkai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kompozitorių Faustą Latėną prisimena muzikologė Jūratė Katinaitė.

„Net ir patys klišiškiausi ar absurdiški serialai gali daug papasakoti apie šalies visuomenę ir jiems aktualias problemas. Pietų Korėjoje stipriai jaučiama socialinė nelygybė, opi yra patyčių ar savižudybių tema, apie kurią garsiai nekalbama“, – korėjiečių serialus apžvelgia kino žurnalistė Ieva Šukytė.

Apie vertėjo amatą, iškylančius sunkumus, susitikimus su autoriais ir džiaugsmą, kad gali perteikti gerą literatūrą – Linos Smolskienės pokalbis su vertėja iš italų kalbos Rasa di Pasquale.

Kiek menininkai Jungtinėse Valstijose domisi Prezidento rinkimais? Kaip kandidatus, jų vykdomą ar nevykdomą kultūros politiką ir dabartinę, priešrinkiminę padėtį apskritai vertina ten gyvenantys lietuvių kilmės kūrėjai? Domisi Agnė Kairiūnaitė Albright.

Kaip viešumoje dalijamės bjauriais jausmais – gėda, neviltimi, liūdesiu, melancholija, pykčiu, pagieža, neapykanta? Sociologo Artūro Tereškino ir menininko Adomo Danusevičiaus knygoje „Bjaurūs jausmai“ įvaizdinama tai, kokį vaidmenį jausmai ir emocijos vaidina intymioje viešojoje sferoje. Kaip valstybė manipuliuoja mūsų emocijomis ir naudoja jas kaip kaip galios įrankį? Pokalbis su knygos autoriumi, save „depresyviu realistu“ vadinančiu sociologu A. Tereškinu.

Pasakojimų apie Lietuvos žydus cikle „Atminties akmenys“ – Vyčio kryžiaus ordino kavalierė Liba Mednikienė.

„Šiuo laiku sukurti filmai darosi panašūs į riksmą žmogaus, krentančio į bedugnę“, – sako humanitarinių mokslų daktarė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė ir pristato prasidedantį Europos šalių kino forumą „Scanorama“. Apie ilgas tradicijas turintį festivalį, pakoreguotą nūdienos nežinios, su jo vadove kalbasi Austėja Kuskienė.

Ved. Indrė Kaminckaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.