Pakeliui su klasika. Linas Mikuta: kuriant dokumentinį filmą, visų pirma, turi būti smalsu tau pačiam

Pakeliui su klasika

2020.11.03 16:05

Pakeliui su klasika. Linas Mikuta: kuriant dokumentinį filmą, visų pirma, turi būti smalsu tau pačiam

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Jausti savo žemę…“ – šiais žodžiais galima nusakyti dailininko Vytauto Valiaus kūrybą – teigia parodos, skirtos menininko gimimo 90ečiui rengėjai. Visą parodą įrėmina du paskutiniai triptikai, pavadinti „Paskutine vakariene“. Jie, kaip ir dauguma kūrinių, nebuvo dailininko įvardinti, nes dar norėta dirbti toliau. Paroda Vilniaus paveikslų galerijoje atidaroma antradienį 17val. Tiesiai iš Chodkevičių rūmų apie tai, kas svarbiausia kūryboje buvo Vytautui Valiui – pasakoja menininko sūnus, vienas iš parodos kuratorių, grafikas Saulius Valius.

„Šiuo laiku sukurti filmai darosi panašūs į riksmą žmogaus, krentančio į bedugnę“ – sako humanitarinių mokslų daktarė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė ir pristato trečiadienį prasidedantį Europos šalių kino forumą „Scanorama“. Apie ilgas tradicijas turintį festivalį, pakoreguotą nūdienos nežinios, su jo vadove kalbasi Austėja Kuskienė.

Kompozitorius Eduardas Balsys, kurio gimimo šimtmetį praėjusiais metais minėjo Lietuva, mirė lapkričio 3iąją 1984m. Tai proga dar kartą prisiminkime muziką su jo dukra ir anūke: pianistės Indrė Baikštytė ir Dalia Balsytė pasakoja, koks kompozitorius buvęs kūrybiniame procese bei šeimoje, ir kodėl iki šiol Eduardo Balsio namuose Palangoje tvyro ypatinga aura.

Europos šalių kino forume „Scanorama“ ir lietuviškos kino premjeros, viena jų – režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Romano vaikystė“. Tai filmas apie aštuonmetį, skurdžiai gyvenantį apleistame, griūvančiame pastate Klaipėdos senamiestyje kartu su tėvais, kurie kaip tik gali rūpinasi sūnumi ir stengiasi suteikti jam visišką laisvę. Ir Romanas laimingas, nes jaučiasi mylimas. Apie laimę, meilę ir ką smalsu atskleisti dokumentiniame filme pačiam kūrėjui – kalbame su režisieriumi Linu Mikuta rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Jolanta Kryževičienė ir Gabija Narušytė

Ved. Jolanta Kryževičienė ir Gabija Narušytė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.