Laba diena, Lietuva. Kokią įtaką pandemija padarė gydytojų psichologinei sveikatai?

Antradienis ir metas politologės profesorės Jūratės Novagrockienės komentarui. Šį kartą su profesore aptariame derybas dėl koalicijos. Profesorė pastebi, kad dabartiniame etape yra bandoma suderinti pozicijas svarbiais klausimais: susidorojimo su COVID-19 situacija bei biudžeto. Tačiau gali kilti įtampa dėl liberalių partijų keliamų partnerystės bei lengvųjų narkotikų dekriminalizavimo klausimų. Profesorė taip pat įvertina dabartinės valdžios laikyseną dėl COVID-19 suvaldymo. Anot jos, ji – labai keista.

Iki rinkimų apie tai nebuvo kalbama, o jei buvo, tai buvo sakoma, kad tai negrįš. Epidemiologinei situacijai prastėjant, pripažįstama – karantinas neišvengiamas. Pagrindinis dabar kylantis klausimas: kiek keisis mūsų gyvenimas įvedus nacionalinį karantiną? Ar tokios priemonės yra pakankamos suvaldyti virusą? Apie tai – pokalbis su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Austrijoje skaičiuojamos ne tik pandemijos aukos, bet ir išpuolio. Vakar, manoma, Austrijos sostinės Vienos centre buvo įvykdytas išpuolis. Pokalbis su Liepojos televizijos užsienio naujienų redaktore Živile Raškauskaite.

Kalbamės su politologu Linu Kojala apie didžią dieną Jungtinėse Amerikos Valstijose – prezidento rinkimus ir kovą tarp Joe Bideno ir Donaldo Trumpo. Šiuo metu JAV, atrodo, yra daug labiau susiskaldžiusi negu buvo Vietnamo karo metu. L. Kojala pastebi, kad didžioji dalis rinkėjų yra apsisprendę – kitaip, negu ankstesnių rinkimų atveju.

Pavasarį ir vasarą buvo atlikta medikų apklausa – nemaža dalis jų norėtų mesti esamą darbą. Apie perdegimą ir medikų patiriamą stresą kalbamės su Psichotraumologijos centro vadovu Evaldu Kazlausku ir ISM vadybos ir ekonomikos universiteto mokslininke Ilona Bučiūniene.

Savaitgalį socialiniuose tinkluose netrūko pastebėjimų, kad mieste buvo galima sutikti mažiau žmonių negu gamtoje. Visi sugūžėjo į miškus, kuriuose – įdomūs gamtiniai atradimai. Su gamtininku Almantu Kulbiu kalbamės apie obuoliais kvepiančius grybus – retą, bet įdomų reiškinį. Anot gamtininko tai – saugomi, bet nevalgomi grybai.

Pakruojo dvare bandoma atskleisti kitokią XIX a. dvarininkų kasdienybę. Atidarytas vienintelis Lietuvoje panoptikumas pasakoja apie slepiamą aristokratų gyvenimo pusę, jų pomėgius, eksperimentus, išskirtinių eksponatų kolekcijas. Keistenybių kambarys, anuomet turėjęs stebinti, kartais net ir šokiruoti dvarininkų svečius, buvo ir socialinės padėties simbolis, mat egzotiški artefaktai į dvarus atkeliaudavo iš viso pasaulio. Daugiau apie keistenybes iš Pakruojo – Ainos Mizgirdės reportaže.

Laidą užbaigia socialinių tinklų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau