Labas rytas, Lietuva II d. Negailestinga statistika: vaikų psichinė sveikata Lietuvoje – viena prasčiausių

Rugsėjį paskelbus UNICEF ataskaitą apie Lietuvos vaikų būklę, paaiškėjo negailestinga statistika – Vaikų psichinė sveikata viena prasčiausių – esame 36-i iš 38 valstybių. Be to, nemažai vaikų ir paauglių nevengia vartoti alkoholio, imasi kitų žalingų įpročių.

LRT ieško sprendimų komanda šį kartą aiškinosi, kaip su šiomis problemomis kovoja kitos šalys ir kokių sprendimo būdų galima rasti visai čia pat – šalia mūsų gyvenančiose bendruomenėse. Apie tai daugiau pasakoja žurnalistės Giedrė Čiužaitė, Domantė Platūkytė ir Urtė Korsakovaitė.

Žodis „ekslibrisas“, išvertus iš lotynų kalbos reiškia „iš knygų”. Tai – knygos nuosavybės ženklas, smulkiosios grafikos kūrinys. Lietuvoje ekslibrisai kolekcionuojami nuo XIX a. 2-osios pusės. Nemaža jų kolekcija saugoma Vilniaus Universiteto bibliotekos archyvuose.

Geros žinios filmų ir kultūros išsiilgusiems, mat jau šį trečiadienį prasideda festivalis „Scanorama“. Dėl pandemijos festivalis vyks hibridiniu būdu – dalį filmų vis dar bus galima pamatyti kine, dalį – internete. „Scanoramos“ vadovė Gražina Arlickaitė pasakoja, kad pandemija Europos kūriniams didelės įtakos neturėjo ir festivalis kaip niekad ankščiau gali nustebinti gausia programa ir geriausiais filmais.

Kiek kvadratinių metrų reikia, kad savaitgalio namelyje žmogus ar du jaustųsi patogiai? Architektė Ema Butrimavičiūtė ėmėsi iššūkio – suprojektuoti kuo mažesnį, tačiau patogų namelį gamtoje. Kaip jai pavyko – įvertinkime.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau