Labas rytas, Lietuva I d. Architektės eksperimentas – suprojektuoti kuo mažesnį, tačiau patogų namelį gamtoje

Spaudos apžvalga.

Žodis „ekslibrisas“, išvertus iš lotynų kalbos reiškia „iš knygų”. Tai – knygos nuosavybės ženklas, smulkiosios grafikos kūrinys. Lietuvoje ekslibrisai kolekcionuojami nuo XIX a. 2-osios pusės. Nemaža jų kolekcija saugoma Vilniaus Universiteto bibliotekos archyvuose.

Pasižvalgykime po pasaulį: Londono zoologijos tigrui – rudeninė staigmena.

Kiek kvadratinių metrų reikia, kad savaitgalio namelyje žmogus ar du jaustųsi patogiaiI? Architektė Ema Butrimavičiūtė ėmėsi iššūkio – suprojektuoti kuo mažesnį, tačiau patogų namelį gamtoje. Kaip jai pavyko – įvertinkime.

Šiandien minima pasaulinė nevaisingumo diena. Kada pora yra laikoma nevaisinga, kokios priemonės gali būti taikomos tam gydyti, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Tomo Lūzos.

Šįkart pasidairykime po Indiją: čia po 7 mėnesių atidarytas dramblių safaris.

Kelkimės į Vašingtoną, kur šiandien prasideda JAV prezidento rinkimai: čia dirbantis žurnalistas Aurimas Piečiukaitis papasakos, kaip paskutinę rinkimų kampanijos dieną leido Joe Bidenas ir Donaldas Trumpas bei ko tikėtis iš šių rinkimų.

Šiandien 94-eri sukanka prezidentui Valdui Adamkui. Jis gimė 1926-tų metų lapkričio 3 dieną Kaune, karo metais dalyvavo rezistencinėje veikloje. 1944-ųjų liepą su tėvais pasitraukė į Vokietiją. Čia besimokydamas lietuvių gimnazijoje sutiko ir savo būsimą žmoną Almą. Šiemet – 69-eri metai, kaip Adamkai susituokę.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau