Nenušaunami siužetai. Populiarusis Šerlokas Holmsas ir šerlokiana

Nenušaunami siužetai

2021.07.05 18:12

Nenušaunami siužetai. Populiarusis Šerlokas Holmsas ir šerlokiana

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šerlokas Holmsas visuomet, net ir pasibaigus originaliai Arthuro Conan Doylio apsakymų ir romanų serijai, buvo populiarus, bet herojaus paklausa tapo ypač didelė, kai prieš dešimt metų BBC į eterį paleido pirmas „Sherlocko“ serijas. Šios laidos“ vedėjai nesugebėjo susilaikyti nuo trumpo padejavimo apie greitai bėgantį laiką ir aptarė, kas dar gero atsirado naujausioje šerlokianoje – nuo rugsėjo pabaigoje pasirodžiusio filmo „Enola Holmes“ apie seklio sesers nuotykius iki gausybės Holmso istorijų tęsinių.

Nors filmas „Enola Holmes“ laidos vedėjų nepritrenkė – labai jau paaugliškas, bet būtent dėl šios priežasties jį vis tiek rekomenduoja pasižiūrėjimui, o skaityti siūlo Anthony Horowitzo romanus „Šilko rūmai“ ir „Moriartį“, abu išleisti lietuviškai, bei sekti, kada bus išverstas pirmasis romanas iš naujos Horowitzo serijos apie modernų Holmsą: „The Word is Murder“. Lietuviškai taip pat yra išverstas įtraukus Laurie R. King romanas apie Holmso mokinę „Merės Rasel nužudymas“.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.